SPOTKANIE Z NIKE WĘGRÓW

SPOTKANIE Z NIKE WĘGRÓW

17 kwietnia 2018r. w Starostwie Powiatowym w Węgrowie odbyło się spotkanie z zarządem oraz zawodniczkami Powiatowo – Miejskiego Klubu Sportowego Nike Węgrów. W spotkaniu udział wzięli: Wicestarosta Halina Ulińska, Członek Zarządu Powiatu Andrzej Kruszewski, przedstawiciel Starostwa w Radzie Klubu Mariusz Szcześnik, zarząd Nike Węgrów: prezes Wojciech Górecki, Robert Kupisz, Jacek Stosio, trenerka Barbara Murawska i jej asystent Jakub Wielądek. W spotkaniu wzięły udział także zawodniczki klubu Nike, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie Jacek Nowotniak. Celem spotkania było podsumowanie sezonu siatkarskiego Klubu Nike Węgrów, grającego w II Lidze. W skład zespołu wchodzi obecnie aż 10 zawodniczek z Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego istniejącego przy II Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie – placówce prowadzonej przez Powiat Węgrowski. Uczestnicy spotkania rozmawiali o problemach, z jakimi musieli się zmierzyć w trakcie poprzedniego sezonu siatkarskiego, a także o możliwościach dalszego rozwoju drużyny, np. o intensywnym poszukiwaniu nowych uczennic i szkoleniu opartym na działaniu Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego i Akademii SOS, skupiającej w sobie 160 uczennic systematycznie trenujących pod okiem trenerów, którzy są sponsorowani przez Powiat Węgrowski. Sezon ten był nie lada wyzwaniem dla nowego sztabu trenerskiego Barbary Murawskiej i jej asystenta Jakuba Wielądka, ponieważ pomieszano młode zawodniczki z sześcioma bardziej doświadczonymi. Początki nie były zadowalające, jednakże z upływem czasu drużyna dojrzała i rozwinęła się.  Apogeum swoich umiejętności i potencjału drużyna pokazała podczas meczu z liderem tabeli Mazovia Warszawa prowadząc 2-0, przegrała 3-2 po wspaniałym i widowiskowym meczu. Zespół miał ogromną szansę, aby zakończyć sezon na piątej pozycji, jednak przez nieobecność trzech kontuzjowanych zawodniczek, ostatecznie Nike Węgrów uplasował się na ósmym miejscu.  Kolejnym sukcesem jest  współpraca z Siatkarskim Ośrodkiem Szkolnym i trenerkami panią Moniką Skórką oraz Małgorzatą Kozieł. Dzięki temu drużyny  kadetek i juniorek awansowały do pierwszej ligi.  Na zakończenie spotkania  Wicestarosta Halina Ulińska podziękowała za pracę w Zespole Nike oraz pogratulowała zawodniczkom, trenerom i zarządowi sukcesu utrzymania się w II Lidze.

Skład Nike Węgrów:

Izabela Panufnik – kapitan

Małgorzata Zaciek

Sylwia Pilarek

Agnieszka Sadomska

Iga Kamińska

Małgorzata Pazio

Paulina Siemek – absolwentka Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego

Anna Trusiewicz – uczennica Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego

Weronika Jarmoc– uczennica Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego

Katarzyna Gołębiewska– uczennica Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego

Aleksandra Plewka– uczennica Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego