Spotkanie z dyrektorami szkół i placówek oświatowych

Spotkanie z dyrektorami szkół i placówek oświatowych

27 sierpnia 2024 roku o godz. 11.30 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbyło się zebranie organizacyjno-robocze z dyrektorami szkół i placówek oświatowych dla których organem prowadzącym jest Powiat Węgrowski.

Powiat Węgrowski reprezentowali: Ewa Besztak – Starosta Węgrowski, Marek Renik – Wicestarosta oraz Tadeusz Krupa – Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Węgrowie.

Kierownictwo szkół i placówek oświatowych reprezentowane było przez: Joannę Gołębiewską-Kokoszkę – Dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, Ewę Dmowską – Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie, Agnieszkę Ludwin – Dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie, Monikę Słowik – Wicedyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie, Sławomira Ryszawę – Dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem, Marię Pełkę – Dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Ostrówku, Hannę Kasperowicz – Dyrektora – Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Kornela Makuszyńskiego w Węgrowie, Mariusza Dobijańskiego - Dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Czesława Czapówa w Jaworku oraz Beatę Gashi – Dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Węgrowie.

Na zebraniu wręczono dyrektorowi Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej - Beacie Gashi nominację na nową kadencję oraz zostały omówione sprawy przygotowania szkół i placówek do kolejnego roku szkolnego 2024/2025. Omówiono również kwestie związane z przygotowaniami do Powiatowego Dnia Edukacji oraz obchodami 80-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Sadzewiczowej w Łochowie. W punkcie dotyczącym spraw różnych poruszono m.in. kwestie związane ze stawkami najmu sal dydaktycznych, sal i hal sportowych, pomieszczeń i obiektów szkolnych; wdrażaniem szkół do kolejnego konkursu z działania 7.2 Rozwój kompetencji kluczowych i umiejętności niezbędnych na rynku pracy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych ogólnokształcących; wynikami rekrutacji do programu „Aktywny do kwadratu”; udziałem szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Węgrowski w pilotażowym projekcie organizowanym przez ORE w Warszawie „Cyfrowy rozwój oświaty w jednostkach samorządu terytorialnego – szkolenie i doradztwo dla kadry JST”.

Tekst: Wydział Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki