Spotkanie z dyrektorami szkół i placówek oświatowych

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Spotkanie z dyrektorami szkół i placówek oświatowych

Drukuj
(galeria: 1)

19 listopada 2021 roku o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbyło się zebranie organizacyjno-robocze z dyrektorami szkół i placówek oświatowych dla których organem prowadzącym jest Powiat Węgrowski. Powiat Węgrowski reprezentowali: Ewa Besztak – Starosta Węgrowski, Marek Renik – Wicestarosta, Anna Pawełas – Skarbnik Powiatu Węgrowskiego oraz Tadeusz Krupa – Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Węgrowie.

Kierownictwo szkół i placówek oświatowych reprezentowane było przez: Jacka Nowotniaka – Dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, Ewę Dmowską – Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie, Agnieszkę Ludwin – Dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie, Sławomira Ryszawę – Dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem, Marię Pełkę – Dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Ostrówku, Hannę Kasperowicz – Dyrektora – Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie, Mariusza Dobijańskiego – Dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworku oraz Beatę Gashi – Dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Węgrowie.

Na zebraniu zostały omówione sprawy budżetowe i okołobudżetowe w aspekcie tegorocznych wydatków oraz budżetu na 2022 rok. Poruszono temat związany z akcją szczepień w szkołach. Następnie przedstawiono dane Systemu Informacji Oświatowej z poszczególnych szkół i placówek, które będą podstawą do naliczenia subwencji oświatowej na 2022 rok. Omówiono kwestie związane z Planem doskonalenia zawodowego nauczycieli na 2022 rok, a także wykorzystaniem funduszu zdrowotnego nauczycieli w bieżącym roku. Na sam koniec zebrania, w punkcie dotyczącym spraw różnych, omówiono m. in. sprawy związane promocją szkół oraz odbiurokratyzowaniem pracy nauczycieli. 

Info: Wydział Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki

(galeria: 2)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.