Spotkanie w ramach programu "Czyste Powietrze"

Spotkanie w ramach programu "Czyste Powietrze"

W dniu 4 kwietnia 2019 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbyło się spotkanie w ramach programu "Czyste Powietrze". Prowadził je Jacek Kędzierski, przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wydziału Zamiejscowego w Siedlcach.

Zgromadzonych powitał Wicestarosta Węgrowski Marek Renik, który wyraził nadzieję, że szkolenie ułatwi zapoznanie się z zasadami udzielania dofinansowań w ramach Programu a uczestnicy otrzymają bezpośrednie wskazówki dotyczące wypełniania wniosków.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele gminy z terenu powiatu węgrowskiego i Starostwa Powiatowego w Węgrowie, w  tym Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski i Naczelnik Wydziału Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Bożena Gierej.

Podstawowym celem Programu priorytetowego „Czyste Powietrze” jest poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery z istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub uniknięcie emisji zanieczyszczeń powietrza, pochodzących z nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych.