Spotkanie w GDDKiA w sprawie poprawy bezpieczeństwa drogowego

Spotkanie w GDDKiA w sprawie poprawy bezpieczeństwa drogowego

Droga krajowa nr 50 należy do jednych z najniebezpieczniejszych w naszym regionie. Cały czas prowadzone są działania, które mają poprawić jej bezpieczeństwo. 18 lutego odbyło się kolejne już spotkanie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

Spotkanie dotyczyło zapewnienia bezpieczeństwa na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 50 z ul. Wiejską w Sadownem, będącą drogą powiatową. W spotkaniu wzięła udział Senator RP Maria Koc, Wicestarosta Węgrowski Marek Renik oraz Wójt Gminy Sadowne Waldemar Cyran.

Powiat Węgrowski wraz z Gminą Sadowne przygotowało koncepcję przebudowy skrzyżowania, która została zaprezentowana na spotkaniu. Po przygotowaniu dokumentacji projektowej GDDKiA przystąpi do prac inwestycyjnych, które są już wpisane w program działania. W tej sprawie podpisano także stosowne porozumienie.