powiatwegrowski.pl - Strona główna

Spotkanie poświęcone analizie koncepcji i wizualizacji ZOL-u

Drukuj
(galeria: 1)

Powiat Węgrowski wspólnie z SP ZOZ przygotowuje koncepcję budowy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, które powstanie przy Szpitalu Powiatowym w Węgrowie. W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie Starosty Węgrowskiego Ewy Besztak, Wicestarosty Marka Renika oraz Dyrektora SP ZOZ Artura Skóry w tej sprawie.

Na spotkaniu omówiona została aktualna koncepcja wraz z wizualizacją obiektu, w którym znajdzie się minimum 50 miejsc przeznaczonych dla pacjentów. ZOL będzie pełnił funkcję hospicjum dla osób przewlekle chorych.

Oprócz tego w budynku zlokalizowane zostaną: pomieszczenia administracyjne, izba przyjęć/rejestracja, gabinety zabiegowe i lekarskie, rehabilitacja, fizjoterapia,  kuchnia i jadalnia, kaplica i szatnie. Okolica budynku będzie miała charakter sprzyjający wypoczynkowi, a w bliskim sąsiedztwie ulokowany zostanie obszerny parking. 

Kompleksowy projekt inwestycji powstanie w tym roku, następnie Powiat Węgrowski przystąpi do poszukiwania środków zewnętrznych na realizację inwestycji.

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.