Spotkanie organizacyjno-robocze z dyrektorami szkół i placówek oświatowych

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Spotkanie organizacyjno-robocze z dyrektorami szkół i placówek oświatowych

Drukuj
(galeria: 1)

30 marca 2022 roku o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbyło się zebranie organizacyjno-robocze z dyrektorami szkół i placówek oświatowych dla których organem prowadzącym jest Powiat Węgrowski.

Powiat Węgrowski reprezentowali: Ewa Besztak – Starosta Węgrowski, Marek Renik – Wicestarosta, a także Tadeusz Krupa – Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Węgrowie. W spotkaniu wziął udział również Grzegorz Pochopień z Centrum Doradztwa i Szkoleń „OMNIA” w Warszawie

Szkoły i placówki oświatowe reprezentowane były przez: Jacka Nowotniaka – Dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, Ewę Dmowską – Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie, Agnieszkę Ludwin – Dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie, Kamila Kiełka – społecznego dyrektora zastępującego dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem pod jego nieobecność, Marię Pełkę – Dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Ostrówku, Hannę Kasperowicz – Dyrektora – Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie, Monikę Kowalską – wicedyrektora Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworku.

Podczas zebrania p. Grzegorz Pochopień przedstawił wstępne wyniki raportu „Analiza zadań oświatowych Powiatu Węgrowskiego” opracowanego na zlecenie Starosty Węgrowskiego. W swoim wystąpieniu przedstawiciel CDS „OMNIA” dokonał analizy sytuacji każdej ze szkół wraz z wnioskami z niej płynącymi. Poruszył także kwestie projektowanych zmian w ustawie o systemie oświaty i innych ustaw, w tym Karcie Nauczyciela głównie pod kątem wprowadzenia z dniem 1 września br. istotnego zwiększenia liczby zatrudnionych w przedszkolach i szkołach nauczycieli specjalistów w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej poprzez określenie minimalnej łącznej liczby etatów nauczycieli pedagogów, pedagogów specjalnych, psychologów, logopedów lub terapeutów pedagogicznych – uzależnionej od liczby uczniów w szkole (przedszkolu). Ponadto poruszono kwestię finansowania zadań związanych z edukacją dzieci i młodzieży będącej uchodźcami z Ukrainy.

Info: Wydział Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Węgrowie

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.