Spotkanie opłatkowe w Drohiczynie

Spotkanie opłatkowe w Drohiczynie

Parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych i inni zaproszeni goście, 2 stycznia b.r. wzięli udział w corocznym spotkaniu opłatkowym organizowanym przez Diecezję Drohiczyńską.

Na zaproszenie Ordynariusza Ks. Bp Piotra Sawczuka do auli Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie przybyło około 200 osób. Wydarzenie rozpoczęło się wspólnym odśpiewaniem kolędy „Przybieżeli do Betlejem”, po którym zgromadzonych powitał Wikariusz Generalny diecezji ks. prał. Zbigniew Rostkowski. W spotkaniu uczestniczył również Ks. Bp Antonii Pacyfik Dydycz.

Przedstawiciele Samorządu Powiatu Węgrowskiego – Starosta Ewa Besztak, Przewodniczący Rady Powiatu Leszek Redosz i Wicestarosta Marek Renik, w imieniu wszystkich obecnych złożyli  na ręce Ks. Biskupa świąteczno-noworoczne życzenia. W uroczystości udział wzięli także przedstawiciele władz rządowych z terenu powiatu węgrowskiego w osobach Senator Marii Koc i Posła Macieja Górskiego, kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Anna Kaszuba, a także samorządowcy z terenu powiatu: Członek Zarządu Powiatu Artur Lis, Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela, Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski i Wiceburmistrz Małgorzata Łotarska, Wójt Gminy Miedzna Tadeusz Okulus, Wójt Gminy Stoczek Zbigniew Kłusek, Wójt Gminy Sadowne Waldemar Cyran oraz z-ca Wójta Marcin Gręda.

Spotkanie uświetnił występ Chóru Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku pod dyrekcją prof. dr hab. Wioletty Miłkowskiej.

Źródło: www.drohiczynska.pl