Spotkanie noworoczne diecezji siedleckiej

Spotkanie noworoczne diecezji siedleckiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Opolu Nowym było gospodarzem spotkania noworocznego samorządowców, parlamentarzystów, przedstawicieli instytucji i organizacji z terenu diecezji siedleckiej.

Organizatorem wydarzenia, które odbyło się 8 stycznia był ks. biskup Kazimierz Gurda oraz dyrektor Katolickiego Radia Podlasie ks. Andrzej Sochal. Samorząd Powiatu Węgrowskiego na tym wydarzeniu reprezentowała Starosta Węgrowski Ewa Besztak oraz Wicestarosta Węgrowski Marek Renik.

Zgromadzeni wysłuchali prelekcji posła Przemysława Czarnka na temat roli samorządu w obronie rodziny, wzięli udział we wspólnym kolędowaniu wraz z zespołem „Chwilo Trwaj” z Garwolina oraz podzielili się opłatkiem. Elementem dodatkowym wydarzenia było rozstrzygnięcie plebiscyty TOP Regionu organizowanego przez Katolickie Radio Podlasie.