powiatwegrowski.pl - Strona główna

Spotkanie informacyjne dotyczące koronawirusa

Drukuj
(galeria: 1)

W dniu 28 lutego b.r. w Starostwie Powiatowym w Węgrowie odbyło się spotkanie Starosty Węgrowskiego Ewy Besztak i Wicestarosty Marka Renika z dyrektorem SPZOZ  w Węgrowie Arturem Skórą, dyrektorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Węgrowie Janiną Puścian-Roszkowską, kierownikiem Sekcji Epidemiologii PSSE w Węgrowie  Aldoną Boruc i Naczelnikiem Wydziału Zarządzania Kryzysowego Włodzimierzem Cichockim. Spotkanie miało na celu wymianę informacji na temat sytuacji w powiecie węgrowskim związanej z przygotowaniem powiatowych służb i placówek medycznych w związku z możliwością wystąpienia koronawirusa.

Jak podkreślono, na razie nie ma żadnych powodów do niepokoju. Powiatowe służby działają zgodnie z procedurami przygotowanymi przez Ministerstwo Zdrowia. Stosowne instrukcje są dostępne na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Węgrowie.

W ostatnich kilku tygodniach w Chinach, we Włoszech, Korei Południowej oraz innych krajach (aktualna lista krajów dostępna na stronach: www.who.int, www.ecdc.europa.eu, www.gis.gov.pl) wystąpiły zachorowania z objawami: gorączki, kaszlu, duszności i problemów z oddychaniem.

Jeśli byliście Państwo w tych krajach w ciągu ostatnich 14 dni, w przypadku zaobserwowania u siebie ww. objawów bezzwłocznie, telefonicznie należy powiadomić Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną lub zgłosić się do najbliższego oddziału zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Węgrowie

 tel. (25)7924227 w dni robocze w godzinach 7.30 -15.05  lub

             tel. alarmowy  604 135 225 (całą dobę)

Oddział Zakaźny Szpitala Miejskiego w Siedlcach ul. Starowiejska 15

 

Niezbędne jest przestrzeganie zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.

Wszelkie informacje dostępne są pod adresem gov.pl/koronawirus oraz na stronie gis.gov.pl

a także:

https://youtu.be/bO2swTJBj0s

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/aktualnosci/informacja-glownego-inspektora-sanitarnego-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch-2/

https://gis.gov.pl/aktualnosci/calodobowa-infolinia-nfz-o-koronawirusie/

 

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.