Spotkanie inaugurujące prace nad Strategią Promocji Partnerstwa Razem dla rozwoju Doliny Liwca

1 lutego 2023 roku na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbyło się spotkanie inaugurujące prace nad Strategią Promocji Partnerstwa Razem dla rozwoju Doliny Liwca.

Na spotkaniu określono i omówiono główne kwestie związane z promocją Partnerstwa Razem Dla Doliny Liwca, w tym m.in. zwiększenie rozpoznawalności obszaru Doliny Liwca oraz określenie najlepszych kanałów dotarcia do turystów.  Celem projektu jest wypracowanie marki turystycznej doliny Liwca oraz wskazanie turystom tego obszaru jako doskonałej alternatywy do ciekawej i  bezpiecznej turystyki krótkoterminowej.

W spotkaniu wzięli udział członkowie Partnerstwa Razem dla rozwoju Doliny Liwca m.in. Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Marek Renik, Wójt Gminy Liw Bogusław Szymański, Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, Wójt Gminy Wierzbno Emil Wąsowski, z-ca Burmistrza Węgrowa Halina Ulińska, sekretarz Gminy Strachówka Joanna Jaszczur, członkowie grupy roboczej, młodzież z I LO im. Adama Mickiewicza w Węgrowie oraz zaproszeni interesariusze.  W spotkaniu uczestniczył także opiekun Partnerstwa Pan Krzysztof Buczek z Fundacji Fundusz Współpracy.

Spotkanie odbyło się w formule Open Space Technology. Poprowadził je zespół badawczy agencji Exacto z Rzeszowa, która jest wykonawcą opracowania Strategii promocji Partnerstwa Razem dla rozwoju Doliny Liwca w ramach projektu „CWD Plus”.

Partnerstwo Razem dla Rozwoju Doliny Liwca obejmuje samorządy Powiatu Węgrowskiego oraz dwa samorządy z terenu Powiatu Wołomińskiego tj. Gminę Jadów oraz Gminę Strachówka.