Spotkanie dotyczące programu Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Spotkanie dotyczące programu Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych

Drukuj
(galeria: 1)

28 września w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbyło się spotkanie z prezesem Krajowego Zasobu Nieruchomości Panem Arkadiuszem Urbanem.

Tematem spotkania był realizowany przez Krajowy Zasób Nieruchomości  program Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych w ramach którego KZM tworzy z gminami spółki, których celem jest budowa z dofinansowaniem rządowym mieszkań społecznych o umiarkowanym czynszu dla najemców.

Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe, w skrócie SIM-y, to realizowany od roku program Krajowego Zasobu Nieruchomości (KZN). Mieszkania budowane przez SIM-y będą przeznaczone dla osób, które nie mają zdolności kredytowej ale posiadają zdolność czynszową. W ramach programu najemcy SIM będą mogli zamieszkać w lokalu bez konieczności zaciągania wysokiego kredytu, a stawki czynszu mogą być nawet o połowę niższe niż na rynku komercyjnym. Dla najemców istnieje również możliwość zmiany umowy najmu na umowę najmu z dojściem do własności (uzyskanie własności mieszkania w perspektywie 20-30 lat).

W wydarzeniu uczestniczyli: Senator RP Maria Koc, Przewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego Leszek Redosz, prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Pan Arkadiusz Urban, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Marek Renik, przedstawiciele lokalnych samorządów, w tym wójtowie i burmistrzowie wraz z pracownikami merytorycznymi urzędów gmin i miast odpowiedzialnymi za wykonywanie zadań z zakresu gospodarki mieszkaniowej, w tym: Wiceburmistrz Węgrowa Halina Ulińska, Wiceburmistrz Łochowa Małgorzata Łotarska, Wójt Gminy Liw Bogusław Szymański, Wójt Gminy Miedzna Tadeusz Okulus, Wójt Gminy Sadowne Waldemar Cyran, Wójt Gminy Stoczek Zbigniew Kłusek, a także przewodniczący Rad Gminnych i Miejskich wraz z Radnymi.

Organizatorem spotkania były Senator RP Maria Koc i Starosta Węgrowski Ewa Besztak.

 

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.