„SPONiA Węgrów” mistrzami „Kilometrów Dobra”

„SPONiA Węgrów” mistrzami „Kilometrów Dobra”

Wyróżniająca się bardzo dużą aktywnością kilkutygodniowa działalność „SPONiA Węgrów” zaowocowała ogólnopolskim sukcesem w akcji „Kilometry Dobra”. Stowarzyszenie z zebraną kwotą 93,788,21 tys. zł, pokonało 47 innych podmiotów z całej Polski i zostało Mistrzem Świata w Dobroci.

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Autystycznym „SPONiA Węgrów” działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Węgrowie, od 1 marca brało udział w ogólnopolskiej akcji „Kilometry Dobra”. Podsumowania zmagań dokonano 2  czerwca b.r. podczas V Festyny Rodzin Zastępczych Powiatu Węgrowskiego. Węgrowskie Stowarzyszenie SPONiA, w akcji zakończonej ogromnym sukcesem, wzięło udział po raz pierwszy. Uzbierana kwota zamieniona na złotówki ułożone jedna za drugą, daje odcinek długości 2.131, 5 metra!

Sukces wynika z bardzo dużej aktywności Stowarzyszenia, które prowadziło liczne licytacje, zbiórki i akcje charytatywne. Zebrane przez „SPONiĘ-Węgrów” środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do sali rehabilitacyjno-terapeutycznej, potrzebnego do wszechstronnej i kompleksowej rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami.