Ślubowanie klasy mundurowej II LO w Węgrowie

Ślubowanie klasy mundurowej II LO w Węgrowie

Uczniowie klasy I służb mundurowych przygotowani do ślubowania (galeria: 1)

Uczniowie I klasy służb mundurowych II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie w dniu 15 marca 2017 roku złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. W wydarzeniu oprócz głównych bohaterów – uczniów klas pierwszych, uczestniczyli także przedstawiciele władz samorządowych, jednostek patronackich, Wojskowej Komendy Uzupełnień, policji, straży pożarnej, duchowieństwa i rodzice uczniów.

Ślubowanie prowadził dyrektor szkoły Janusz Baum, który podziękował wszystkim przybyłym na uroczystość oraz tym, którzy włączyli się w jej przygotowanie. Uczniom życzył owocnej nauki i wytrwałości.

Słowa do zebranych skierowała także reprezentująca na uroczystości Samorząd Powiatu Węgrowskiego Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska, która przypomniała historię tworzenia w II Liceum Ogólnokształcącym klas służb mundurowych. Życzyła uczniom odpowiedzialnej postawy, solidnego wypełnienia swoich obowiązków w ramach edukacji wojskowej, policyjnej, straży pożarnej, granicznej, celnej, miejskiej a w przyszłości pracy w służbach mundurowych. Powiat Węgrowski sfinansował zakup mundurów, kurtek i butów dla uczniów klas: I, II i III.

Ślubowanie uczniów I klasy służb mundurowych (galeria: 2)
Pamiątkowe zdjęcie z uroczystości (galeria: 3)
Pokaz musztry w wykonaniu uczniów klasy I służb mundurowych (galeria: 6)
Wystąpienie Wicestarosty Węgrowskiego Haliny Ulińskiej (galeria: 7)