„Sekty – zagrożenia i przeciwdziałanie”

powiatwegrowski.pl - Strona główna

„Sekty – zagrożenia i przeciwdziałanie”

Drukuj
(galeria: 1)

Na kolejną z cyklu konferencję zorganizowaną 5 maja 2017 r. przez Starostwo Powiatowe w Węgrowie i Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Węgrowie przybyli przedstawiciele samorządu Powiatu Węgrowskiego, Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie a także szkół wszystkich szczebli z terenu powiatu i kuratorzy sądowi. Otwarcia dokonała Wicestarosta Halina Ulińska witając prelegentów i słuchaczy. Uczestnicy wysłuchali następujących prelekcji: „Świat sekt i manipulacji” Andrzeja Wronki, prezesa Stowarzyszenia Ruchu EFFATHA; „Co zrobić gdy ktoś z twoich bliskich związał się z sektą” – Urszuli Rudaś, psychologa w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Węgrowie; „Działania profilaktyczne na rzecz dzieci i młodzieży realizowane przez Komendę Powiatową Policji w Węgrowie” – sierż. szt. Anny Maliszewskiej. Podsumowania konferencji dokonała Izabela Ratyńska - dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Węgrowie. Powołana komisja wnioskowa w składzie: Agata Krupa-Berbeć, Justyna Rutkowska i Danuta Domańska, wysunęła następujące wnioski z konferencji jednogłośnie przyjęte przez zebranych:

  1. Włączanie rodziców, wychowawców, przedstawicieli samorządów, duszpasterzy, ośrodków kultury w proces kształtowania u dzieci i młodzieży krytycznego myślenia i realistycznej oceny sytuacji oraz treści prezentowanych przez różne grupy i osoby.

  2. Uczulanie dzieci i młodzieży przez środowiska wychowawcze na osoby i grupy, które posługując się propagowaniem pozytywnych haseł i wartości będą chciały uzyskać dostęp do danych dziecka i jego rodziny.

  3. Edukacja rodziców w zakresie rozpoznawania symptomów charakterystycznych dla fascynacji lub związania się dziecka z niebezpieczną grupą. Wskazywanie ośrodków świadczących pomoc w tych sytuacjach.

     

Zebranych powitała Wicestarosta Halina Ulińska (galeria: 2)
(galeria: 3)
Od lewej: sierżant szt. Anna Maliszewska, Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska, dyrektor PP-P Izabela Ratyńska i psycholog Urszula Rudaś. (galeria: 4)
(galeria: 5)
Prelekcja Prezesa Stowarzyszenia Ruchu EFFATHA Andrzeja Wronki. (galeria: 6)
Podsumowania konferencji dokonała dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Węgrowie Pani Izabela Ratyńska. (galeria: 7)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.