Samorządy uczniowskie zaangażowały się w zbiórkę darów dla Ukrainy

Samorządy uczniowskie zaangażowały się w zbiórkę darów dla Ukrainy

Samorządy uczniowskie szkół prowadzonych przez Powiat Węgrowski a  także członkowie Zarządu Powiatu Węgrowskiego i pracownicy Starostwa Powiatowego w Węgrowie włączyli się do akcji zbiórki pomocy humanitarnej dla Ukrainy, której organizatorem była Senator RP Maria Koc.

Wspólnymi siłami udało się przygotować paczki dla około 100 potrzebujących rodzin a wśród nich: żywność, środki czystości, materiały opatrunkowe, powerbanki, latarki,  świece i inne potrzebne artykuły. Zebrane dary składowane były w pomieszczeniach udostępnionych przez Zespół Szkół Ponadpostawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, a następnie uczniowie klas mundurowych tej placówki pomogli w załadunku zebranych towarów. W delegacji, która zajmowała się transportem paczek na Ukrainę, Powiat Węgrowski reprezentował Wicestarosta Marek Renik.

Dary trafiły do organizacji pomocowych takich jak: Towarzystwo Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej, Oddział w Żółkwi, Sióstr Dominikanek i Parafii pod wezwaniem Św. Wawrzyńca w Żółkwi oraz Burmistrza Żółkwi. Następnie zostaną rozdysponowane wśród najbardziej potrzebujących mieszkańców a także uchodźców ze wschodniej Ukrainy przebywających w Żółkwi i Rawie Ruskiej.

W zbiórkę zaangażowani byli uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkół ponadpostawowywch prowadzonych przez Powiat Węgrowski: I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, Zespołu Szkół Ponadpostawowych w Łochowie, Zespół Szkoł Ponadpostawowych w Sadownem, Zespołu Szkół Ponadpostawowych w Ostrówku, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgrowie, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Jaworku, Naczelnik Wydziału Oświaty Tadeusz Krupa a także Zarząd Powiatu Węgrowskiego: Starosta Ewa Besztak, Wicestarosta Marek Renik oraz członkowie: Tadusz Kot, Włodzimierz Miszczak i Artur Lis.