Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych przekazała kolejne środki ochrony osobistej

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych przekazała kolejne środki ochrony osobistej

Drukuj
(galeria: 1)

W dniu 16 lipca br. strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Węgrowie, wydali płyny dezynfekcyjne oraz środki ochrony indywidualnej- przeznaczone zgodnie z decyzją Ministra Zdrowia dla podmiotów  służby zdrowia z terenu powiatu węgrowskiego- udzielających świadczeń w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ).

Pomoc polega na przekazaniu ww. środków z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. W oparciu o informacje przekazane z urzędów miast i gmin z terenu powiatu oraz SP ZOZ w Węgrowie - dokonano podziału dotychczas otrzymanego asortymentu dla poszczególnych podmiotów służby zdrowia. W przypadku płynów dezynfekcyjnych dodatkowo otrzymały je również: Komenda Powiatowa Policji, Komenda Powiatowa PSP, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Samorządowy Punkt Szczepień Powszechnych.  W sumie przekazano: płyny dezynfekcyjne do rąk-4800 l , fartuchy włókninowe- 6000 szt., gogle ochronne- 860 szt. Do przekazania będą jeszcze: półmaski FFP2- 10300 szt., rękawiczki jednorazowe- 85600 szt.- po dostarczeniu z RARS.  Dziękujemy strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie za włożoną pracę przy wydawaniu środków a także udostepnienie pomieszczeń magazynowych jakże niezbędnych przy tak dużej ilości asortymentu.

Info: Naczelnik WZK SP w Węgrowie/Włodzimierz Cichocki

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.