Ruszyły prace przy rozbudowie ulic Żeromskiego, Polnej i Wieniawskiego w Węgrowie

Trwają intensywne prace związane z rozbudową ulic Żeromskiego, Polnej i Wieniawskiego w Węgrowie. W tym roku planowane jest wykonanie 30% zakładanej inwestycji, dalsze prace kontynuowane będą w przyszłym roku.

Powiat Węgrowski oraz Miasto Węgrów planowały tę inwestycję od wielu lat, jest ona kluczowa z punktu widzenia komunikacji po zrewitalizowaniu Rynku Mariackiego w Węgrowie. W ramach prac wykonanych zostanie 95 nowych miejsc parkingowych, a także:

- nawierzchnia bitumiczna na odcinku 999,50 mb
- przebudowa chodników i zjazdów
- wykonanie ciągu pieszo-rowerowego
- wykonanie oznakowania poziomego i pionowego
- przebudowa urządzeń telekomunikacyjnych
- skanalizowanie całego odcinka drogi
- wykonanie dwóch skrzyżowań typu rondo
- wykonanie oznakowania poziomego, grubowarstwowego
- wykonanie oznakowania pionowego
- aktywne przejście dla pieszych (przy przedszkolu)

Całkowity koszt realizacji projektu - 5 987 935,71 zł, w tym:
dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych - 4 110 200,71 zł,
- wkład Powiatu Węgrowskiego - 938 867,50 zł,
- wkład Miasta Węgrów - 938 867,50 zł

Warto podkreślić, że jest to pierwszy etap zakładanych prac. W przyszłym roku ruszą prace w ramach drugiego etapu na odcinku ulic: Polnej, Podlaskiej i Żeromskiego w kierunku mostu.

Starosta Węgrowski Ewa Besztak dziękuję Miastu Węgrów za współpracę przy realizacji inwestycji, a także władzom rządowym za dofinansowanie inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych. Wszystkich mieszkańców serdecznie przepraszamy za utrudnienia.