Ruszył projekt na dofinansowanie szkolnictwa zawodowego

Ruszył projekt na dofinansowanie szkolnictwa zawodowego

W dniu 4 kwietnia 2018 r. w Siedlcach przedstawiciele Samorządu Województwa Mazowieckiego – Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Pani Janina Ewa Orzełowska i Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Pani Elżbieta Lanc złożyły podpisy na umowie dotyczącej realizacji projektu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”. Ze strony Powiatu Węgrowskiego umowę podpisali: Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, Wicestarosta Halina Ulińska i Skarbnik Powiatu Anna Pawełas. 329 uczniów szkół z terenu Powiatu Węgrowskiego będzie mogło uczestniczyć w stażach i praktykach zawodowych, a także w kursach specjalistycznych i w doradztwie edukacyjno-zawodowym. Dzięki projektowi uczniowie wejdą na rynek pracy z praktycznymi umiejętnościami oczekiwanymi przez pracodawców. Dla każdej z uczestniczących w projekcie szkół zostanie także opracowany i wdrożony program innowacji pedagogicznej. Uatrakcyjni i wzbogaci on obecne procesy nauczania o nowe, nieszablonowe działania, dzięki którym uczestnicy poszerzą wiedzę i umiejętności. Z kolei działania te przełożą się na zwiększenie szans absolwentów tych szkół na rynku pracy. W ramach wdrażania innowacji pedagogicznych, szkoły będą oferować nowe kierunki kształcenia. Planowana jest również modernizacja już istniejących. W pracowniach zawodowych pojawi się nowy sprzęt. Na realizację wyżej wymienionych zadań Powiat Węgrowski otrzyma wsparcie w wysokości 2.426.378,29 zł. Projekt będzie realizowany do dnia 31.03.2023 r.

Placówki oświatowe prowadzone przez Powiat Węgrowski, biorące udział w projekcie:

1. Branżowa szkoła I stopnia Nr 1 w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych im. J. Kochanowskiego w Węgrowie,

2. Technikum w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych im. J. Kochanowskiego w Węgrowie,

3. Branżowa szkoła I stopnia Nr 2 im. K. Makuszyńskiego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Węgrowie,

4. Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie,

5. Branżowa szkoła I stopnia w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Jaworku,

6. Branżowa szkoła I stopniaw Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ostrówku,

7. Branżowa szkoła I stopnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem,

8. Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem.

Wystąpienie Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Janiny Ewy Orzełowskiej (galeria: 2)
Wystąpienie Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbiety Lanc (galeria: 3)
Za stołem prezydialnym przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego i JST biorących udział w projekcie. (galeria: 4)
Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk przedstawił szkoły Powiatu Węgrowskiego biorące udział w projekcie. (galeria: 5)