Rozpoczęła się przebudowa drogi powiatowej nr 2252W Milew (granica powiatu) – Trzebucza – Kózki w miejscowości Trzebucza

7 października Zarząd Powiatu Węgrowskiego: Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Marek Renik oraz Członkowie Zarządu Tadeusz Kot i Włodzimierz Miszczak wraz z Wójtem Gminy Grębków Bogdanem Dolińskim i Dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych Marcinem Gąsiorkiem wizytowali rozpoczętą w Trzebuczy inwestycję drogową.

W ramach prac wykonana zostanie:
- podbudowa z kruszywa łamanego frakcji 0-31,50 mm o grubości 8 cm,
- podłoże ulepszone z kruszywa naturalnego stabilizowanego cementem 2,5 – 5 MPa o grubości 15 cm,
- nawierzchnia:
• warstwa ścieralna – masa mineralno – asfaltowa AC115 o grubości 4 cm,
• warstwa wiążąca – masa mineralno – asfaltowa AC 16W o grubości 4 cm,
- obustronne pobocza z kruszywa łamanego 0-31,5 mm warstwą grubości 10 cm,
- oznakowanie pionowe,
- montaż barier energochłonnych,
- zjazdy do nieruchomości z betonowej kostki brukowej wraz z przepustami z rur PEHD,
- oczyszczenie rowów z namułu i gruntu wraz z profilowaniem dna i skarp.

Wartość inwestycji to 383 178,81 , w tym:

• środki z budżetu Województwa Mazowieckiego – 100 000,00 zł
  • środki z budżetu Powiatu Węgrowskiego – 141 589,41 zł