Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

1 września nauczyciele oraz uczniowie spotkali się w szkolnych murach by świętować rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023.

Starosta Węgrowski Ewa Besztak wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Węgrowskiego Leszkiem Redoszem uczestniczyła w oficjalnym rozpoczęciu roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie gdzie pogratulowała Dyrektorowi Jackowi Nowotniakowi nowej 5-letniej kadencji.

Dyrektor Jacek Nowotniak w swoim wystąpieniu przypomniał młodzieży o przypadającej w dniu dzisiejszym 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej, którą wszyscy uczcili minutą ciszy. Dowódca 53. batalionu lekkiej piechoty w Siedlcach ppłk Mariusz Kocoń na ręce dyrektora złożył list gratulacyjny oraz symboliczny kalendarz od Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka.

Z kolei Wicestarosta Marek Renik wziął udział w rozpoczęciu roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadpostawowych w Łochowie.

Rozpoczęcie roku szkolnego było okazją do wręczenia stypendiów Starosty dla uczniów za wybitne i bardzo dobre wyniki w nauce w II półroczu ubiegłego roku. Uczniom wręczono pamiątkowe dyplomy i pogratulowano osiągnięć.