Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

Uroczystość w I LO w Węgrowie - wystąpienie Dyrektora Małgorzaty Janiuk (galeria: 1)

Dnia 3 września 2018 r. w placówkach prowadzonych przez Powiat Węgrowski odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019. Grono pedagogiczne oraz uczniowie przybyli tego dnia do szkół po dwumiesięcznych wakacjach. Wicestarosta Halina Ulińska uczestniczyła w uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego w I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie oraz Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie. Na uroczystość do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Sadzewiczowej w Łochowie przybył Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, zaś w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem  Powiat reprezentowali:  Członek Zarządu Paweł Stelmach oraz Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Tadeusz Krupa. W  Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Węgrowie oraz w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Jaworku obecny był Członek Zarządu Andrzej Kruszewski. Wicestarosta Halina Ulińska w podziękowaniu za okazywaną pomoc oraz ogromne wsparcie w pracy podejmowanej dla dobra społeczności szkolnej I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie otrzymała tytuł Honorowego Przyjaciela Szkoły. Rozpoczęcie roku szkolnego było okazją do wręczenia stypendiów Starosty dla uczniów za wybitne i bardzo dobre wyniki w nauce w II półroczu ubiegłego roku. Wspólnie z dyrektorami szkół wręczono uczniom pamiątkowe dyplomy i pogratulowano osiągnięć. Stypendium za wybitne wyniki w nauce otrzymuje uczeń, który osiągnął średnią ocen 5,2 i więcej, zaś za bardzo dobre wyniki w nauce, jeżeli osiągnie średnią od 5,1 do 4,75. Starosta przyznał także stypendia motywacyjne – wspierające wyrównanie szans edukacyjnych dla uczniów Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworku i Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Węgrowie.
Przedstawiciele władz Powiatu Węgrowskiego życzyli uczniom, aby czas spędzony w szkole był radosny, ale i pracowity, żeby obfitował w sukcesy, dobre oceny, a gronu pedagogicznemu życzono spokojnej i efektywnej pracy w roku szkolnym 2018/2019.

Wykaz ilości stypendystów z poszczególnych placówek:

- za osiągnięcie wybitnych wyników w nauce/wybitnych osiągnięć w roku szkolnym 2017/2018:
* 3 uczniów – I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Węgrowie
* 10 uczniów – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie
* 1 uczeń – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem

- za osiągnięcie bardzo dobrych wyników w nauce w roku szkolnym 2017/2018:
* 23 uczniów – I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Węgrowie
* 19 uczniów – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie
* 16 uczniów – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie
* 8 uczniów – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem
* 3 uczniów – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ostrówku

- wspierającego wyrównywanie szans edukacyjnych z osiągnięć uzyskanych w roku szkolnym 2017/2018: