Rozbudowa drogi powiatowej Pogorzelec-Barchów w miejscowości Barchów

Rozbudowa drogi powiatowej Pogorzelec-Barchów w miejscowości Barchów

Trwają intensywne prace budowlane związane z rozbudową drogi powiatowej Pogorzelec-Barchów w miejscowości Barchów. W piątek 20 sierpnia teren inwestycji był wizytowany przez Starostę Węgrowskiego Ewę Besztak oraz Burmistrza Łochowa Roberta Gołaszewskiego.

Obecnie trwają roboty sanitarne związane z odwodnieniem korpusu drogi, wykonywane są chodniki oraz zjazdy do posesji, a na części odcinka sfrezowano nawierzchnię oraz wykonano warstwę wiążącą wraz z okrawężnikowaniem.

Zadanie będzie realizowane w latach 2021-2022, a jego zakres obejmuje:

• wykonanie nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego szer. 6,0 m o długości 2 128,06 mb
  • wykonanie jednostronnych ciągów pieszych wyniesionych względem nawierzchni jezdni (kostka betonowa grub. 6 i 8cm) szerokości zmiennej od 2,00 m do 4,50 m;
  • przebudowę istniejącego ciągu pieszego w obrębie dojścia do stacji PKP km 2+078,00 - 2+128,06;
  • wykonanie jednostronnych poboczy z kruszywa łamanego szer. 1,0 m,
  • wykonanie zjazdów z kostki betonowej grubości 8cm;
  • wykonanie miejsc postojowych wzdłuż DP, w obrębie świetlicy wiejskiej;
  • wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, w  tym hybrydowego znaku aktywnego D-6 w obrębie wyniesionego przejścia dla pieszych P-10;
  • budowę kanału technologicznego na odcinku 2 128,06 mb;
  • wykonanie odwodnienia terenu za pomocą kanalizacji deszczowej z systemem drenarskim na odcinku 2 128,06 mb;
  • przebudowę kolidującej sieci telekomunikacyjnej.