Relikwie Jana Pawła II w węgrowskim Klasztorze

Relikwie Jana Pawła II w węgrowskim Klasztorze

Do parafii pod wezwaniem św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy w Węgrowie trafiły relikwie pierwszego stopnia świętego, papieża Jana Pawła II. Uroczystość przekazania relikwii odbyła się 25 lipca.

Uroczystego przekazania dokonał metropolita lwowski ks. Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, który był osobistym sekretarzem Jana Pawła II. Relikwie będące kosmkiem włosów zamkniętym w szklanej kuli w złotej oprawie umieszczone zostały w bocznym ołtarzu kościoła.

Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa była koncelebrowana przez Ordynariusza Diecezji Drohiczyńskiej Ks. Biskupa Piotra Sawczuka i Ks. Biskupa Antoniego Dydycza.

Po zakończeniu Mszy Świętej Starosta Węgrowski Ewa Besztak złożyła podziękowania Ks. Arcybiskupowi wręczając liturgiczny ornat. Podziękowania złożyła także Senator RP Maria Koc wraz z członkami rady parafialnej i Stowarzyszenia „Klasztor Węgrów – Centrum Dialogu Kultur” – organizatorów tego wydarzenia. W imieniu Burmistrza Węgrowa głos zabrała Wiceburmistrz Halina Ulińska.