Raport o stanie Powiatu Węgrowskiego za rok 2020

Raport o stanie Powiatu Węgrowskiego za rok 2020

Wypełniając obowiązek wynikający z art. 30a ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 roku o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2020 r., poz. 920)  Zarząd Powiatu Węgrowskiego przedłożył Radzie Powiatu „Raport o stanie Powiatu Węgrowskiego za rok 2020” .

Debata nad Raportem o stanie powiatu węgrowskiego odbędzie się na  XXXVII sesji Rady Powiatu Węgrowskiego w dniu 17 czerwca 2021r. o godz. 9.00 .

W debacie nad raportem o stanie powiatu mogą zabierać głos radni i mieszkańcy powiatu. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie nad raportem o stanie powiatu składa do Przewodniczącego Rady pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 150 osób.

Zgłoszenia, ze względu na stan epidemii, przyjmowane są poprzez środki porozumiewania się na odległość za pośrednictwem Portalu Zaufania Publicznego ePuap.

Można również wysłać je pocztą lub skorzystać ze skrzynki korespondencyjnej znajdującej się przy wejściu głównym do siedziby Starostwa,
ul. Przemysłowa 5.– zgłoszenie powinno być umieszczone w kopercie zaadresowanej do Przewodniczącego Rady Powiatu Węgrowskiego z dopiskiem „Zgłoszenie do debaty nad „Raportem o stanie Powiatu  Węgrowskiego za rok 2020””

Możliwe jest dostarczenie zgłoszenia osobiście po wcześniejszym telefonicznym umówieniu z pracownikiem Wydziału Administracyjno-Społecznego tel. 25 74 09 208.

Zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany raport o stanie powiatu. Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez Przewodniczącego Rady zgłoszenia. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos
w debacie wynosi 15.