Punkt pobrań drive-thru przy Szpitalu w Węgrowie

Punkt pobrań drive-thru przy Szpitalu w Węgrowie

Od wtorku 20 października 2020 r. punkt pobrań materiału do badań na COVID zmienia godziny pracy.

Punkt czynny będzie:
poniedziałek, środa, piątek w godzinach 8.00 – 12.00
wtorek, czwartek w godzinach 15.00-19.00
sobota, niedziela w godzinach 8.00-11.00

Przypominamy obowiązującą procedurę:
1. Lekarz zleci badanie w aplikacji internetowej gabinet.gov.pl.
2. Jeśli umożliwia to stan pacjenta, wtedy samodzielnie, samochodem udaje się on do punktu drive thru, by wykonać badanie. UNIKA TRANSPORTU PUBLICZNEGO.
Gdy pacjent samodzielnie nie może udać się do drive thru, lekarz POZ kontaktuje się telefonicznie z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną (WSSE) i przekazuje informacje o konieczności wykonania testu. WSSE wystawia zlecenie testu i wysyła do pacjenta karetkę „wymazówkę”.
3. Pacjent udając się do punktu drive thru, musi zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem i podać nr PESEL. Na miejscu nie wysiada się z auta. Wymaz z nosogardzieli zostanie pobrany przez otwarte okno samochodu. Nie wolno przychodzić pieszo, przyjeżdżać rowerem ani tym bardziej komunikacją miejską. Przypominamy o NIEWCHODZENIU NA IZBĘ PRZYJĘĆ.
4.Test jest bezpłatny.
5. Pobrana próbka trafia do analizy do laboratorium COVID. Informacja o wyniku testu zostaje wprowadzona do systemu. Jest ona widoczna dla lekarza POZ w gabinet.gov.pl, dla pacjenta w Internetowym Koncie Pacjenta oraz w systemie EWP dostępnym dla Wojewódzkich i Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych. Jeśli wynik jest pozytywny, lekarz rodzinny informuje pacjenta o wyniku i o konieczności udania się do oddziału zakaźnego lub obserwacyjno-zakaźnego.

Numer telefonu dla pacjentów : 25 506 54 78

Źródło: SP ZOZ Węgrów