powiatwegrowski.pl - Strona główna

Przygotowania do naboru i egzaminów

Drukuj
(galeria: 1)

Nauczanie on-line, przygotowania do matur i egzaminów zawodowych a także organizacja naboru do klas pierwszych – to główne tematy poruszane podczas wideokonferencji z dyrektorami szkół i placówek prowadzonych przez powiat węgrowski

13 maja b.r. odbyło się kolejne spotkanie on-line Starosty Węgrowskiego Ewy Besztak, Wicestarosty Marka Renika i Naczelnika Wydziału Oświaty Tadeusza Krupy z dyrektorami szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez powiat węgrowski. Kierujący jednostkami oświatowymi  dzielili się informacjami o działalności edukacyjnej i sytuacji uczniów, którzy razem z nauczycielami w krótkim czasie musieli podołać wyzwaniu kontynuowania nauki w sytuacji wprowadzonych obostrzeń i ograniczeń.  Wiele miejsca poświęcono też przygotowaniom do przeprowadzenia egzaminów maturalnych i zawodowych, których terminy decyzją resortu edukacji przesunięto na czerwiec.

Ważnym punktem spotkania była dyskusja dotycząca organizacji naboru do klas pierwszych. Zbliżający się czas rekrutacji kandydatów w liceach i zespołach szkół, wymaga przygotowania procedur dostosowanych do trwającej epidemii, czyli czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.