Przez powiat przetoczyły się niszczycielskie wichury

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Przez powiat przetoczyły się niszczycielskie wichury

Drukuj
(galeria: 1)

W poniedziałek 21 lutego odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Spotkanie dotyczyło przejścia wichury przez teren powiatu węgrowskiego w dniach 17 i 19.02.2022 r. Nadal część osób na terenie powiatu węgrowskiego zmaga się ze skutkami żywiołu.

Na posiedzeniu byli obecni: Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Węgrowski Marek Renik, Komendant PSP w Węgrowie st. kpt. Mateusz Bieniak, Komendant Powiatowej Policji w Węgrowie insp. Zbigniew Zięcina, I Zastępca Komendanta Powiatowej Policji w Węgrowie podinsp. Jacek Chaciak, dyrektor ZDP w Węgrowie Marcin Gąsiorek oraz Naczelnik WZK Włodzimierz Cichocki.

Z informacji przekazanej przez Komendanta KP PSP w Węgrowie w ostatnim okresie na terenie powiatu odnotowano: 248 zdarzeń przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej. W wyniku przechodzących wichur uszkodzeniu uległo 54 budynki w tym 15 mieszkalnych. Odnotowano 158 zdarzeń w wyniku których zostały uszkodzone drzewa, linie energetyczne i słupy. W czasie działań jeden strażak został lekko ranny.

Na terenie powiatu dalej trwają prace związane z usuwaniem skutków wichury, polegające min. na stopniowym przywracaniu energii elektrycznej, łączności telefonicznej, zabezpieczaniu dachów, uprzątaniu powalonych drzew.

 

Zgłoszenia przerw w dostawie energii elektrycznej – częściowego lub całkowitego braku zasilania można dokonywać za pośrednictwem:
- numeru alarmowego 991
- Aplikacji 991 Assistant

 

Samorząd Powiatu Węgrowskiego składa serdeczne podziękowania dla wszystkich służb a w szczególności dla Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych- za ogrom ofiarnej i skutecznej pracy jaką wykonano, by zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.