Przedstawiciele Fundacji Akademii Integracji z wizytą w Starostwie

Przedstawiciele Fundacji Akademii Integracji z wizytą w Starostwie

21 stycznia 2019 roku w sali konferencyjnej im. Ignacego Jana Paderewskiego znajdującej się w Starostwie Powiatowym w Węgrowie odbyło się zebranie organizacyjno-robocze Starosty Węgrowskiego Ewy Besztak oraz Wicestarosty Marka Renika z dyrektorami  szkół, dla których Powiat Węgrowski jest organem prowadzącym.

Na wstępie głos zabrali przedstawiciele Fundacji Akademia Integracji z Warszawy Radosław Stańczuk oraz Łukasz Fijałkowski , którzy zaprezentowali propozycję ewentualnej współpracy pomiędzy szkołami, a fundacją.

Obecnie Fundacja Akademia Integracji realizuje projekt w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Węgrowie. Fundacja została założona w 2013 roku przez paraolimpijczyków i ma na celu zmianę stereotypu dotyczącego osób niepełnosprawnych w polskim społeczeństwie, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży. Fundacja do chwili obecnej odwiedziła około 200-250 szkół oraz placówek w całym kraju i zaprezentowała program, który obejrzało około 150 tysięcy dzieci i młodzieży. W swoim przekazie zwraca uwagę na empatię, przestrzeganie zasady fair play, poszanowanie drugiego człowieka, oraz szeroko pojęte bezpieczeństwo.

Artur Kulik

Inspektor w Wydziale Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Węgrowie