Projekt „Klasy mundurowe dla Niepodległej”

Projekt „Klasy mundurowe dla Niepodległej”

W ramach  projektu: „Klasy mundurowe dla Niepodległej” 17 listopada 2022 r. zorganizowano wydarzenie w którym uczestniczyli uczniowie klas mundurowych II Liceum Ogólnokształcącego w Węgrowie, wchodzącego w skład Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie oraz żołnierze WOT 53 batalionu Lekkiej Piechoty w Siedlcach.

Wydarzenie rozpoczął Dyrektor Jacek Nowotniak, który przywitał  gości Panią Ewę Besztak Starostę Węgrowskiego, Pana Marka Renika – Wicestarostę Węgrowskiego oraz  przedstawicieli 53  batalionu Lekkiej Piechoty z Siedlec por. Andrzeja Wąsowskiego, por. Radosława Kalickiego, kpr. Marka Adamczyka, kpr. Karola Mućko, kpr. Kamila Jarkowskiego, szer. Marcina Michalaka.

Dyrektor Szkoły przybliżył wszystkim zgromadzonym cel dzisiejszego wydarzenia oraz rolę jaką  pełnią klasy mundurowe, następnie  głos zabrała Pani Ewa Besztak – Starosta Węgrowski.

Działania obejmowały: zajęcia z musztry wojskowej i ceremoniału wojskowego, topografii, obsługi uzbrojenia wojskowego.

Po zakończonych zajęciach szkoleniowych  przeprowadzone zostały sprawdziany  praktycznych umiejętności nabytych podczas szkolenia   w formie rywalizacji między  uczniami klas mundurowych. Wydarzenie zakończyło  się tradycyjną  „grochówką wojskową”, co pozwoliło bardziej zacieśnić więzy współpracy pomiędzy przedstawicielami jednostki wojskowej oraz uczniami klas mundurowych.

Info: Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. J. Kochanowskego w Węgrowie