Projekt CZYSTY LIWIEC

Projekt CZYSTY LIWIEC

Dnia 16 stycznia 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Węgrowie odbyło się spotkanie pn. „Projekt czysty Liwiec”, zorganizowane przez  Starostę Ewę Besztak i Dyrektora Zarządu Zlewni w Sokołowie Podlaskim Zbigniewa Bociana.  Przybyli na nie: Wicestarosta Marek Renik, Radny Rady Powiatu Adam Strąk, przedstawiciele lokalnych samorządów: Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela,  Wójt Gminy Korytnica Stanisław Komudziński, Wójt Gminy Sadowne Waldemar Cyran, Wójt Gminy Stoczek Zbigniew Kłusek, Wójt Gminy Wierzbno Emil Wąsowski, Wójt Gminy Jadów Dariusz Kokoszka, Zastępca Burmistrza Łochowa Małgorzata Łotarska, Sekretarz Gminy Liw Katarzyna Żelazowska, Prezes LGD „Bądźmy Razem” Małgorzata Szeja, Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Węgrowie Artur Salach, Prezes RZSW w Węgrowie Sławomir Salach, przedstawiciel Nadleśnictwa Łochów Krzysztof Dzundza, przedstawiciel  RZGW Zarządu Zlewni Sokołów Podlaski Wioletta Liszkiewicz, zastępca Naczelnika Wydziału Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Agnieszka Marciniak  i podinspektor wydziału Monika Brzezińska a także właściciele i pracownicy firm organizujących spływy kajakarskie Doliną Liwca. Zebranych powitała Starosta Ewa Besztak, która wyraziła nadzieję, że spotkanie pozwoli na wypracowanie form współpracy różnych podmiotów, dotyczącej zagospodarowania terenów na rzeką, które będą służyły mieszkańcom powiatu i turystom. Dalszą część spotkania prowadził Dyrektor Zbigniew Bocian, na wstępie przybliżając uczestnikom działalność Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Dyrektor podkreślał, że celem spotkania jest uzyskanie informacji dotyczących miejsc na i przy rzece Liwiec, które należałoby uporządkować pod kątem czystości i drożności spływów. Obecni na spotkaniu uzyskali także informację o możliwościach składania wniosków dotyczących realizacji projektów budowy zbiorników retencyjnych przy rzece w połączeniu z terenem rekreacyjnym. Przedstawiciel Wód Polskich przybliżył zebranym plany Zarządu Zlewni w Sokołowie Podlaskim  dotyczące przyszłego zagospodarowania Liwca pod kątem turystyczno-rekreacyjnym. Spotkanie zakończyła wspólna dyskusja na temat możliwości wsparcia techniczno-organizacyjnego, które może zapewnić Zarząd Zlewni.