Premier Mateusz Morawiecki na 100-leciu OSP Wierzbno

Premier Mateusz Morawiecki na 100-leciu OSP Wierzbno

Ochotnicza Straż Pożarna w Wierzbnie 6 października 2019r. obchodziła 100-lecie powołania jednostki. Wyjątkową uroczystość zaszczycił swoją obecnością Premier Mateusz Morawiecki.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w intencji strażaków OSP Wierzbno i  śp. Kornela Morawieckiego. Premier podziękował za modlitwę w intencji jego ojca. Z okazji jubileuszu złożył strażakom OSP Wierzbno życzenia satysfakcji z wykonywanej służby a także podziękował za ofiarne niesienie pomocy potrzebującym.  Wizytę Premiera zakończyło  symboliczne złożenie wiązanki kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości i krótkie spotkanie z mieszkańcami.

W dalszej części uroczystości, która odbyła się przy Zespole Szkół w Wierzbnie, uczestniczyli m.in.: Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, Poseł Teresa Wargocka, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Anna Kaszuba, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Maciej Górski, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. bryg. Leszek Suski oraz Mazowiecki Komendant Wojewódzki nadbryg. Bogdan Łasica, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Marek Renik, Wójt Gminy Wierzbno Emil Wąsowski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Onaszkiewicz, Członkowie Zarządu Powiatu: Tadeusz Kot i Włodzimierz Miszczak, Radny Powiatu Łukasz Komorowski a także przedstawiciele lokalnych samorządów i zaproszeni goście.

Strażakom  OSP Wierzbno uroczyście przekazano wóz strażacki STAR GCBA 4/27, należący wcześniej do strażaków z Węgrowa.

Starosta Węgrowski Ewa Besztak w imieniu Samorządu Powiatu Węgrowskiego podziękowała druhom i druhnom za wzorową służbę i zaangażowanie w udzielanie pomocy potrzebującym. Życzyła dalszych skutecznych akcji i bezpieczeństwa podczas ich trwania.

Foto: Mariusz Witkowski