Prawie 17 mln zł trafi do samorządów powiatu węgrowskiego w ramach RFRD

Prawie 17 mln zł trafi do samorządów powiatu węgrowskiego w ramach RFRD

16 lutego Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań rekomendowanych do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2022. Samorządy z terenu powiatu węgrowskiego otrzymają 16 863 924,73 zł.

Znaczna część tej kwoty, bo aż 7 791 184 zł trafi do Samorządu Powiatu Węgrowskiego. Dzięki temu wsparciu uda się rozbudować drogę powiatową nr 4248W na odcinku Grębków – Podsusze. (długość odcinka: 3,711 km).

Dotacje otrzymały także inne samorządy. Miasto Węgrów rozbuduje Al. Partyzantów o długości 0,916 km. Na ten cel otrzymało 4 674 000 zł dotacji.

Gmina Liw dokona rozbudowy drogi gminnej Ludwinów – Osowiec o długości 1,947 km. Na ten cel udało się pozyskać dofinansowanie w kwocie 2 303 194,78 zł.

Gminie Wierzbno udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości 558 497,66 zł na przebudowę drogi w miejscowościach Wyględówek i Nadzieja. Długość odcinka to 0,999 km.

Także Gmina Sadowne uzyskała dofinansowanie, z którego zostanie przebudowana droga gminna Złotki – Kolonia Złotki na odcinku 0,990 km. Kwota dofinansowania to 649 814,22 zł

Ostatnią gminą, która może cieszyć się z pozyskanych środków jest Gmina Łochów, który uzyskał 887 234,07 zł na przebudowę ulicy Sadowej w Łochowie.

Dzięki dofinansowanym projektom na terenie powiatu węgrowskiego wyremontowanych zostanie 8,837 km dróg.

Samorząd Powiatu Węgrowskiego na czele ze Starostą Węgrowskim Ewą Besztak składa serdeczne podziękowania Premierowi RP Mateuszowi Morawieckiemu za dostrzeżenie potrzeb samorządów z zakresie modernizacji dróg. Szczególne podziękowania należą się także Parlamentarzystom: Senator RP Marii Koc oraz Posłowi na Sejm RP Maciejowi Górskiemu, którzy wspierają Powiat Węgrowski oraz pozostałe samorządy w codziennej pracy na rzecz pozyskiwania środków zewnętrznych.