Prawie 16 mln zł na inwestycje drogowe na terenie powiatu węgrowskiego

Prawie 16 mln zł na inwestycje drogowe na terenie powiatu węgrowskiego

Rząd Prawa i Sprawiedliwości na czele z Premierem Mateuszem Morawieckim przyznał w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg kolejne środki na budowę i przebudowę przez jednostki samorządu terytorialnego dróg lokalnych. Samorządy powiatu węgrowskiego otrzymały aż 15 707 816,87 zł.

W ramach tegorocznego rozdania na terenie powiatu węgrowskiego zrealizowane zostaną następujące inwestycje:

• Rozbudowa drogi powiatowej 4201W Pogorzelec – Barchów w miejscowości Barchów, na którą Powiat Węgrowski otrzymał dotację w wysokości 7 480 521,00 zł.
  • Budowa ul. Ogrodowej w Łochowie, na którą Gmina Łochów pozyskała 1 402 827,37 zł.
  • Rozbudowa ul. Szerokiej w Węgrowie, na którą Miasto Węgrów pozyskało 6 288 060,00 zł.
  • Przebudowa drogi gminnej nr 420747W w m. Stare Lipki, na którą Gmina Stoczek pozyskała 536 408,50 zł.

Samorząd Powiatu Węgrowskiego Dziękuję Premierowi RP Mateuszowi Morawieckiemu, Wojewodzie Mazowieckiemu Konstantemu Radziwiłłowi, Wicewojewodzie Sylwestrowi Dąbrowskiemu, parlamentarzystom: Senator RP Marii Koc oraz Posłowi na Sejm RP Maciejowi Górskiemu, a także Kierownik Delegatury WUM w Siedlcach Annie Kaszubie za wsparcie inwestycji na terenie powiatu węgrowskiego.