Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej

Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej

Laureaci kategorii szkół podstawowych z nauczycielami i oragnizatorami Turnieju (galeria: 1)

W dniu 17 marca 2015 r. w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt.„ Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej ma na celu popularyzowanie wiedzy i przepisów pożarniczych oraz kształtowanie świadomości młodych ludzi w  zakresie ochrony przeciwpożarowej. Organizatorem turnieju na szczeblu powiatu był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Węgrowie, we współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie oraz Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Węgrowie.  Eliminacje powiatowe przeprowadzono w trzech grupach wiekowych:

• I grupa- uczniowie szkół podstawowych

• II grupa- uczniowie gimnazjów

• III grupa- uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

W poszczególnych grupach wiekowych trzy pierwsze miejsca zdobyli:

-w I grupie:

• Bartłomiej Zach- Szkoła Podstawowa w Kamionnie

• Michał Jabłoński - Szkoła Podstawowa w Miedznie

• Patrycja Polkowska- Szkoła Podstawowa w Grębkowie

-w II grupie

• Katarzyna Krasnodębska- Publiczne Gimnazjum w Krypach

• Jakub Telak- Gimnazjum w Kamionnie

• Joanna Wakulicz- Gimnazjum w Miedznie

-w III grupie:

• Patryk Flaga-I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Węgrowie

• Tomasz Michałowski- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego Węgrowie

• Dominka Jabłońska - I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Węgrowie

W eliminacjach powiatowych wzięło udział łącznie 47 uczestników z następujących szkół: Szkoły Podstawowej w Węgrowie, Grębkowie, Trzebuczy, Miedznie, Stoczku, Toporze, Kamionnie i Gwizdałach, Gimnazjum w Korytnicy, Grębkowie, Łochowie, Kamionnie, Stoczku, Krypach, Miedznie oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie, Zespoły Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, Liceum Ogólnokształcącego w Sadownem oraz Liceum Ogólnokształcącego w Stoczku, którzy za udział w Turnieju otrzymali ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Węgrowie piłki do siatkówki.  Włożony wysiłek w przygotowanie się do konkursu uczestników i ich opiekunów, został doceniony i uhonorowany atrakcyjnymi nagrodami i dyplomami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Węgrowie, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Węgrowie. Materiały promocyjne oraz publikacje książkowe zostały przekazane przez Starostwo Powiatowe w Węgrowie i Urząd Miejski w Węgrowie. Laureatom oraz ich opiekunom, dyplomy oraz nagrody wręczali: Wicestarosta Powiatu- Halina Ulińska, Prezes ZOP ZOSP RP w Węgrowie- Ryszard Gajewski, Komendant Powiatowy PSP w Węgrowie- Jarosław Soszyński.

Zwycięzcy poszczególnych grup wezmą udział w finale wojewódzkim, który wyłoni uczestników finału centralnego.

Wicestarosta Halina Ulińska podkreśliła zaangażowanie szkół i uczestników Turnieju; obok Prezes ZOP ZOSP RP w Węgrowie- Ryszard Gajewski (galeria: 2)
Laureaci kategorii gimnazjów z nauczycielami i organizatorami Turnieju (galeria: 3)
Laureaci kategorii szkół ponadgimnazjalnych z nauczycielami i organizatorami Turnieju (galeria: 4)