Powiatowy konkurs „Plastyka w obrzędach i zwyczajach – Wielkanoc 2016”

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Powiatowy konkurs „Plastyka w obrzędach i zwyczajach – Wielkanoc 2016”

Drukuj
Powiatowy konkurs „Plastyka w obrzędach i zwyczajach – Wielkanoc 2016” (galeria: 1)

W dniu 18 marca 2016r. w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbył się powiatowy konkurs „Plastyka w obrzędach i zwyczajach – Wielkanoc 2016”. Część artystyczną zapewnił Zespół Ludowy „Węgrowianie” prezentując widowisko obrzędowe pt. „Śniadanie Wielkanocne”. Wicestarosta Halina Ulińska wręczyła całemu zespołowi upominki dziękując za włożoną pracę i wspaniałe doznania kulturalne.

Na Konkurs Wielkanocny wpłynęły 363 prace, z których komisja konkursowa nagrodziła najlepsze. I Miejsce w kategorii wiekowej – dzieci przedszkolne i grupy „0” zajęli: Julia Kowalczyk z Gminnego Przedszkola w Stoczku i Borys Piasecki z Przedszkola Nr. 2 „Pod Słoneczkiem”,, II miejsce: Cezary Zdzieborski z Publicznego Przedszkola w Krypach i Zofia Borkowska z Samorządowego Przedszkola w Starejwsi, natomiast miejsce III zajęli: Agata Dejnarowicz z Przedszkola Nr 3 w Węgrowie i Ola Malszewka z Publicznego Przedszkola w Krypach.

W kategorii wiekowej – uczniowie szkół podstawowych klasy I – III: I miejsce: Wojciech Rusiniak ze Szkoły Podstawowej w Stoczku, II miejsce: Paulina Jaczewska ze Szkoły Podstawowej w Piewniku i miejsce III: Filip Sobczyk ze Szkoły Podstawowej w Stoczku.

W kategorii wiekowej – uczniowie szkół podstawowych klasy IV – VI pierwsze miejsce zajęła Dominika Dzundza ze Szkoły Podstawowej w Węgrowie, II miejsce – Natalia Wójcik ze Samorządowej Szkoły Podstawowej w Jartyporach, III miejsce Zuzanna Wasiewicz ze Szkoły Podstawowej w Kortnicy.

W kategorii wiekowej – uczniowie gimnazjum miejsce I zajęła Elżbieta Galińska z Gimnazjum Gminy Liw w Węgrowie, miejsce II: Magdalena Podgórska z Gimnazjum w Sadownem, natomiast miejsce III: Paulina Sobolewska z Gimnazjum w Sadownem.

W kategorii wiekowej – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęła Ewa Sawicka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, miejsce II Joanna Świętoń z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie, miejsce III: Małgorzata Świętoń z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie.

Dyplom za udział w konkursie w kategorii wiekowej – osoby dorosłe otrzymała Pani Barbara Góral z Borzych.

Pani Starosta Halina Ulińska pogratulowała wszystkim zwycięzcom, podkreślając znaczenie kultywowania tradycji i przekazywania jej młodszemu pokoleniu.

Powiatowy konkurs „Plastyka w obrzędach i zwyczajach – Wielkanoc 2016” (galeria: 2)
Kiermasz Wielkanocny Pani Małgorzaty Pepłowskiej (galeria: 3)
Kiermasz Wielkanocny Pani Jadwigii Kresy (galeria: 4)
Powiatowy konkurs „Plastyka w obrzędach i zwyczajach – Wielkanoc 2016” (galeria: 5)
Powiatowy konkurs „Plastyka w obrzędach i zwyczajach – Wielkanoc 2016” (galeria: 6)
Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody (galeria: 7)
Powiatowy konkurs „Plastyka w obrzędach i zwyczajach – Wielkanoc 2016” (galeria: 8)
Powiatowy konkurs „Plastyka w obrzędach i zwyczajach – Wielkanoc 2016” (galeria: 9)
„Śniadanie Wielkanocne" w wykonaniu Zespołu Ludowego „Wegrowianie" (galeria: 10)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.