Powiatowy Dzień Wolontariusza

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Powiatowy Dzień Wolontariusza

Drukuj
(galeria: 1)

W Starostwie Powiatowym w Węgrowie po raz kolejny obchodzono Powiatowy Dzień Wolontariusza. Dnia 1 grudnia 2016 r. odbyła się z tej okazji konferencja zorganizowana przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Jaworku, Warsztaty Terapii Zajęciowej i Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Jawor”. Konferencja była podsumowaniem projektu „Pomagam” realizowanego w ramach zadania publicznego „Wolontariat Szkolny” ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Na uroczystość przybyli: Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Ewa Orzełowska, Wicestarosta Halina Ulińska, Członek Zarządu Powiatu Włodzimierz Miszczak, dyrektorzy szkół, opiekunowie szkolnych kół wolontariatu i wolontariusze z terenu powiatu węgrowskiego.

Witając zebranych Wicestarosta Halina Ulińska podkreślała, jak bardzo duże znaczenie ma działalność wolontariuszy na terenie naszego powiatu, przypominając jednocześnie, że najistotniejsza w działaniach wolontariatu jest bezinteresowność, wrażliwość, empatia i życzliwość dla potrzebujących pomocy.

Obecna na uroczystości Wicemarszałek Ewa Orzełowska podczas swojego wystąpienia podkreśliła ważną dla wolontariuszy maksymę mówiącą o tym, że człowiek większą radość ma z dawania niż z brania. Zachęcała jednocześnie obecne kluby wolontariatu do starania się o środki na działalność w ramach programów, jakie oferuje Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Podczas konferencji prezentację dobrych praktyk z zakresu wolontariatu szkolnego MOW w Jaworku przedstawiła koordynator projektu SPON „Jawor” Pani Elżbieta Trojanowska oraz Małgorzata Korzeniowska z Warsztatów Terapii Zajęciowej. O swojej działalności podczas spotkania opowiedziały również szkolne kluby wolontariatu: Szkolny Klub Wolontariatu przy ZSP w  Ostrówku i Szkolne Koło Wolontariatu Projekt „Podziel się sercem” przy ZSP  w Sadownem z opiekunem Małgorzatą Olton.

Wicemarszałek Ewa Orzełowska, Wicestarosta Halina Ulińska i dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworku Mariusz Dobijański wręczyli statuetki, podziękowania i upominki za pracę w wolontariacie najbardziej wyróżniającym się wolontariuszom z terenu powiatu węgrowskiego.

Statuetki wykonane przez wychowanków MOW w Jaworku „Wolontariusz Powiatu Węgrowskiego 2016” otrzymali:

 1. Elżbieta Trojanowska

 2. Małgorzata Korzeniowska

 3. Paweł Polkowski

 4. Elżbieta Żołędowska

 5. Urszula Gromek

 6. Aldona Skup

 7. Marzena Pachnik

 8. Agnieszka Trojanowska

 9. Jolanta Zalewska

 10. Anna i Catalin Coman

 11. Rafał Brzezik

 12. Michał Popowski

 13. Jolanta Olędzka

 14. Szkolny Klub Wolontariatu przy ZSP w Ostrówku

 15. Szkolne Koło Wolontariatu przy ZSP w Sadownem

Statuetki dla wyróżnionych wolontariuszy i kół wolontariatu wykonane przez wychowanków MOW w Jaworku (galeria: 2)
Wystąpienie dyrektora MOW w Jaworku Mariusza Dobijańskiego (galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
Dobrymi praktykami dzieliła się Elżbieta Trojanowska ze Stowarzyszenia "Jawor" (galeria: 11)
Dobrymi praktykami dzieliła się Małgorzata Korzeniowska z Warsztatów Terapii Zajęciowej (galeria: 12)
(galeria: 13)
Dobrymi praktykami dzieliły się uczennice ze Szkolnego Klubu Wolontariatu w Ostrówku (galeria: 14)
Dobrymi praktykami dzieliła się Pani Małgorzata Olton opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ostrówku (galeria: 15)
(galeria: 16)
Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Ewa Orzełowska dziękowała wolontariuszom za ich zaangażowanie. (galeria: 17)
(galeria: 18)
(galeria: 19)
(galeria: 20)
(galeria: 21)
(galeria: 22)
(galeria: 23)
(galeria: 24)
(galeria: 25)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.