Powiatowy Dzień Wolontariusza

Powiatowy Dzień Wolontariusza

W 1986r. Organizacja Narodów Zjednoczonych dzień 5 grudnia ustanowiła Międzynarodowym Dniem Wolontariusza. W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie dnia 4 grudnia odbyła się uroczystość powiatowego Dnia Wolontariusza.

W ramach podsumowania konkursu „Wolontariusz Powiatu Węgrowskiego” organizowanego w ramach Rządowego Programu wspomagania w latach 2015-2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach „Bezpieczna plus”. Przedsięwzięcie przygotowane zostało przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy przy współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Jawor” w Jaworku.

W trakcie spotkania Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska oraz dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworku Mariusz Dobijański i prezes Stowarzyszenia „Jawor” Ireneusz Kowalski wręczyli statuetki i podziękowania za pracę w wolontariacie najbardziej wyróżniającym się wolontariuszom z terenu powiatu, dziękując im i podkreślając znaczenie ich społecznikowskiej pasji i zaangażowania w pracę na rzecz pomocy drugiemu człowiekowi.

Statuetkę w postaci symbolu serca zaprojektowanego przez p. Beatę Wąsowską-Robak, przygotowaną przez wychowanków MOW w Jaworku pod kierunkiem wychowawców Michała Popowskiego i Rafała Brzezika, a której ostateczny kształt nadała p. Iwona Bok, instruktor  WTZ w Jaworku otrzymali:

1. Marzena Pachnik

21. Patrycja Peciak

22. Paulina Krajewska

23. Nikola Krawczyk

Podziękowali za zaangażowanie w wolontariat wręczono:

1. Aneta Leszczyńska

2. Natalia Kurkus

3. Gabriela Szcześnik

4. Jakub Marchel

5. Daria Szczepanik

6. Weronika Szczepanik

7. Weronika Szewczak

8. Sandra Przesmycka

9. Kinga Marchel

10. Izabela Kułak

11. Wiktoria Dobrowolska

Uroczystość uświetnili występem artystycznym uczennice Gimnazjum im. Jana Krasińskiego w Węgrowie.

Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza – p. Anna Młynarz.