Powiatowy Dzień Seniora z koncertem Haliny Frąckowiak

Powiatowy Dzień Seniora z koncertem Haliny Frąckowiak

9 listopada w sali widowiskowej Węgrowskiego Ośrodka Kultury odbył się Powiatowy Dzień Seniora, którego głównym punktem wydarzenia był występ znakomitej gwiazdy, autorki wielu przebojów takich jak: „Papierowy księżyc”, „Bądź gotowy dziś do drogi” czy „Dancing Queen” - Haliny Frąckowiak.

Dla seniorów z terenu powiatu węgrowskiego przygotowano dwa przeszło godzinne koncerty, które przepełnione były największymi przebojami światowej sławy gwiazdy. Licznie zgromadzona publiczność na pewno długo nie zapomni wyjątkowej atmosfery stworzonej przez pełną delikatności i kobiecego wdzięku artystkę.

Organizatorem wydarzenia była Starosta Węgrowski Ewa Besztak, która w imieniu Samorządu Powiatu Węgrowskiego złożyła wszystkim seniorom życzenia zdrowia i miłości najbliższych.

Wyrazy szacunku i uznania skierowała do uczestników koncertu także Senator RP Maria Koc, która objęła patronatem organizowane wydarzenie.

Powiatowe Ochody Dnia Seniora stały się także okazją do wsparcia małego mieszkańca Węgrowa, Olusia Matusika, który zmaga się z bardzo rzadką chorobą genetyczna BPAN-NBIA. Podczas przeprowadzonej zbiórki do puszek zebrano kwotę prawie 4 tys. zł.

Oficjalnie Dzień Seniora obchodzony jest w trzech formach: 1 października jako Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 listopada jako Ogólnopolski Dzień Seniora oraz 20 października jako Europejski Dzień Seniora.

Wszystkie daty mają jednak wspólny cel – kształtować społeczne postrzeganie osób starszych oraz podejmować wszelkie działania mające na celu zapewnienie im godnego życia.