Powiatowy Dzień Pracownika Socjalnego

Powiatowy Dzień Pracownika Socjalnego

Tegoroczne święto pracowników socjalnych odbyło się 15 listopada. Wydarzenie zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zgromadziło wszystkie osoby związane z pomocą społeczną z terenu powiatu węgrowskiego.

Wydarzenie poprowadziła Jadwiga Snopkiewicz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, która podziękowała wszystkim pracownikom socjalnym za ciężką pracę, którą wykonują każdego dnia.

Następnie głos zabrała Starosta Węgrowski Ewa Besztak, która nie tylko podziękowała pracownikom socjalnym za ich pracę, ale także przybliżyła zgromadzonym nowy, innowacyjny projekt zakładający utworzenie w Węgrowie Regionalnego Centrum Wsparcia osób z niepełnosprawnością i zagrożonych wykluczeniem, właśnie m. in. w tym celu Powiat Węgrowski dokonuje zakupu budynków po byłym Gimnazjum Gminy Liw. Oprócz tego w planach powiatu jest utworzenie Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie. Starosta Ewa Besztak wręczyła dyrektorom instytucji z terenu powiatu węgrowskiego okolicznościowe bukiety.

Głos zabrała także Senator RP Maria Koc, która podkreśliła, że zaangażowanie pracowników socjalnych budzi podziw, a dzięki ich pracy wielu osobom wraca nadzieja i radość życia. Życzyła dużo sił i motywacji do dalszej pracy.

W dalszej części uroczystości pracownicy z poszczególnych gmin otrzymali podziękowania i kwiaty od władz gminnych. Uroczystości uświetnił występ zespołu muzycznego, w którego skład weszli podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Miedznie.

W wydarzeniu wzięło udział wielu zaproszonych gości. Oprócz wyżej wspomnianych swoją obecnością zaszczycili: Anna Kaszuba kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach,  Anna Olszewska dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Liliana Kałczyńska dyrektor oddziału mazowieckiego PFRON, Wicestarosta Węgrowski Marek Renik, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Onaszkiewicz, członkowie Zarządu Powiatu: Tadeusz Kot, Artur Lis i Włodzimierz Miszczak oraz proboszczowie: ks. Romuald Kosk i ks. Andrzej Falkowski, a także burmistrzowie i wójtowie z terenu powiatu węgrowskiego.