Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 13 października b.r. w Starostwie Powiatowym w Węgrowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W spotkaniu oprócz pedagogów i dyrektorów jednostek oświatowych udział wzięli również: Krzysztof Fedorczyk Starosta Węgrowski, Halina Ulińska Wicestarosta, Członek Zarządu Powiatu Andrzej Kruszewski i Włodzimierz Miszczak, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Lidia Siuchta oraz radni Rady Powiatu Węgrowskiego: Ewa Besztak, Marek Matusik i Krzysztof Onaszkiewicz, Marek Renik Kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach.

Starosta podziękował zgromadzonej kadrze pedagogicznej za ich codzienny wysiłek polegający na wspieraniu rozwoju młodych ludzi. Życzył wszystkim, aby uczniów z roku na rok było więcej i, aby chcieli oni kontynuować naukę w placówkach powiatowych.

Obchody Dnia Edukacji Narodowej były też okazją, aby podziękować Tym, których praca – oprócz rzetelnie realizowanych obowiązków wynikających z istoty  tego zawodu –  często przekraczała ramy obowiązku i wyznaczała inne, dodatkowe cele podnosząc prestiż Powiatu Węgrowskiego. W dowód uznania Starosta Krzysztof Fedorczyk oraz Wicestarosta Halina Ulińska wręczyli przyznane Nagrody Starosty, które otrzymali:

Hanna Kasperowicz – Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie

Janusz Baum – Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie

Andrzej Suchenek – Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  w Łochowie

Agnieszka Wiśniewska – z-ca dyr. SOSW w Węgrowie

Zbigniew Ciszewski – kierownik warsztatów w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie

Bogumiła Mazurek – nauczyciel I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie

Małgorzata Szeja – nauczyciel w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie

Elżbieta Rukat – nauczyciel  Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem

Agnieszka Żurawicka – nauczyciel w SOSW w Węgrowie

Rafał Brzezik – nauczyciel w  Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Jaworku

Beata Rybińska – pedagog w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Węgrowie

Uroczystość uświetniły występy uczniów  z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie. Zespół folklorystyczno-ludowy zaprezentował utwory taneczne m.in. poloneza, krakowiaka i polkę. Utalentowana wokalnie uczennica Paulina Ogonowska wykonała utwory z repertuaru zarówno lirycznego jak i rozrywkowego. Uczniowie i opiekunowie otrzymali gromkie brawa, a także podziękowania od Starosty Krzysztofa Fedorczyka za uświetnienie powiatowego Dnia Edukacji Narodowej.