Powiatowe obchody Dnia Strażaka

Powiatowe obchody Dnia Strażaka

13 czerwca w strażnicy Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie odbyła się uroczystość z okazji powiatowych obchodów Dnia Strażaka.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru PSP, wciągnięciem flagi państwowej na maszt oraz odśpiewania hymnu państwowego. Zebranych powitał Komendant PSP w Węgrowie mł. bryg. Mateusz Bieniak.

Z okazji Dnia Strażaka jak co roku wyróżniający się druhowie zostali nagrodzeni odznaczeniami oraz awansami.

Odznaki otrzymali:

• st. ogn Przemysław Gajewski - Srebrną Odznakę Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej
  • st. ogn. Paweł Falkowski - Brązową Odznakę Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej
  • mł. kpt. Paweł Krasnodębski - Brązową Odznakę Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej
  • st. ogn. Stefan Polkowski - Brązową Odznakę Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej

Medale otrzymali:

• st. ogn. Tomasz Jarzec - Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa
  • mł. asp. Daniel Dołowy - Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa
  • st. sekc. Adrian Sowiński - Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa
  • st. sekc. Tomasz Wasążnik - Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa
  • Pan Mirosław Mućk - Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa

Wyższe stopnie otrzymali:

• Kapitan Damian Delążek - stopień starszego kapitana
  • Młodszy aspirant Jarosław Domański - stopień aspiranta
  • Ogniomistrz Tomasz Gierłowski - stopień starszego ogniomistrza
  • Ogniomistrz Tomasz Urbankowski - stopień starszego ogniomistrza
  • młodszy ogniomistrz Michał Gotowicki - stopień ogniomistrza
  • sekcyjny Artur Kądziela - stopień starszego sekcyjnego
  • sekcyjny Adrian Sowiński - stopień starszego sekcyjnego
  • sekcyjny Tomasz Wasążnik - stopień starszego sekcyjnego

Okolicznościowym Dyplomem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z okazji 30lecia PSP wyróżnieni zostali:

• st. bryg. Dariusz Maciąg
  • bryg. Jacek Iwanowski
  • bryg. Bogdan Boruc

Medalem Okolicznościowym Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej wyróżnieni zostali:

• Starostwo Powiatowe Powiatu Węgrów – odebrał Wicestarosta Węgrowski Marek Renik
  • Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie – odebrał Komendant mł. bryg. Mateusz Bieniak

W obchodach Powiatowego Dnia Strażaka udział wzięli: Senator RP Maria Koc, Poseł na Sejm RP Maciej Górski, Wicestarosta Węgrowski Marek Renik, Przewodniczący Rady Powiatu Leszek Redosz, Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela, Przewodnicząca Rady Miasta Beata Gashi, Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, Wójt Gminy Liw Bogdan Szymański, Wójt Gminy Sadowne Waldemar Cyran, Wójt Gminy Miedzna Tadeusz Okulus, Zastępca Naczelnika Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego mł. bryg. mgr inż. Rafał Wizner, prezes OSP Węgrów druh Marek Sewerynik, członek zarządu oddziału Wojewódzkiego druh Ireneusz Królik, prezes zarządu Powiatowego Zarządu Ochotniczych Straży Pożarnych Druh Paweł Łabaj.