powiatwegrowski.pl - Strona główna

Powiatowe Forum Gospodarcze

Drukuj
Wyróżnieni przedsiębiorcy z władzami powiatu i gmin (galeria: 1)

"Rozwój oparty o współpracę pomiędzy samorządem, nauką i biznesem" pod tym hasłem w dniu 6 czerwca 2017r. odbyło się Powiatowe Forum Gospodarcze zorganizowane przez Starostę Węgrowskiego i Powiatowy Urząd Pracy w Węgrowie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

Cel jaki przyświecał organizatorom to stworzenie przyjaznego klimatu do rozwoju biznesu w oparciu o współdziałanie pomiędzy władzami samorządowym, przedsiębiorcami i instytucjami otoczenia biznesu. Podczas forum został podjęty temat zawarcia partnerstwa lokalnego na terenie powiatu węgrowskiego oraz korzyści płynących z wdrożenia takiego modelu współpracy. Uczestnicy wysłuchali prelekcji Roberta Jakubowskiego Wicestarosty Pabianickiego na temat: „Partnerstwo lokalne jako narzędzie rozwoju gospodarczego”, gdzie w swojej wypowiedzi przytaczał dobre przykłady zawartych partnerstw lokalnych. W  panelu dyskusyjnym prowadzonym przez Pawła Trojanowskiego Kierownika Zespołu ds. Regionalnej Polityki Rynku Pracy i EFS z Wojewódzkiego Urzędu Pracy Filia w Siedlcach eksperci w osobach: Aleksander Kornatowski Wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie, dr Monika Jasińska z Uniwersytetu Przyrodniczo Humanistycznego w Siedlcach, Krzysztof Filipek właściciel firmy Fabryka Mebli Filipek z Węgrowa, Mieczysław Wójcik Wójt Gminy Stoczek i Piotr Karaś Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Filia w Siedlcach przybliżyli uczestnikom forum zagadnienia związane z zawieraniem partnerstw lokalnych. Zostały omówione możliwe płaszczyzny współpracy, korzyści i bariery z zawierania porozumień oraz idea synergii.

Powiatowe Forum Gospodarcze to doskonała okazja do podziękowań dla naszych lokalnych przedsiębiorców za ich aktywność, zaangażowanie i przedsiębiorczość co jest niewątpliwie siłą napędową powiatu węgrowskiego.  

„Lokalny Lider Rynku Pracy”, tego rodzaju wyróżnienia otrzymały przedsiębiorstwa:

 1. Fabryka Mebli „Filipek” Krzysztof Filipek

  Fabryka Mebli „Filipek” Krzysztof Filipek to rodzinny biznes nastawiony na nowoczesne rozwiązania, europejski Desing oraz funkcjonalność. W każdej sferze prowadzenia firmy jej właściciel dokłada wszelkich starań aby zapewnić kadrze rozwój techniczny oraz wzbogacić indywidualne zdolności. Produkty jakimi są przede wszystkim meble skrzyniowe trafiają na rynek polski oraz zagraniczny. Od ponad 25 lat jest cenionym dostawcą oraz producentem co potwierdzają europejskie certyfikaty oraz testy Instytutów Technologicznych. Nowoczesny park maszynowy oraz progresywna modernizacja wraz z niestereotypowymi systemami komputerowymi powoduje, że Fabryka Mebli Filipek to miejsce innowacyjne oraz twórcze.

 2. Przedsiębiorstwo Addit sp.z.o.o.

  Addit sp.z.o.o. jest jednym z największych producentów elementów z blach w Europie ponad 20 – letnim doświadczeniem. Kluczowe kompetencje firmy Addit to produkcja wyrobów z blach, montaż oraz usługi, począwszy od opracowania projektu aż do usług logistycznych. Addit dostarcza swoje produkty do odbiorców z bardzo wielu branż. Są to takie segmenty rynku jak: rolnictwo i żywność, wojsko i lotnictwo, energia, rozrywka, produkcja przemysłowa, pomiar i testowanie, sprzęt medyczny, druk i papier, pojazdy szynowe i transport, telekomunikacja, automaty sprzedażowe. Firma Addit w ciągu 22 lat zwiększyła zatrudnienie z 10 do 586 osób. Powierzchnia firmy zwiększyła się z 1500 m2 do 26000m2.

 3. Firma ROBSON Robert Marczak

  ROBSON Robert Marczak jest rodzinną firmą funkcjonującą na rynku od 1993r. i zatrudnia ponad 200 osób. Zajmuje się produkcją pieczywa i wyrobów cukierniczych, które sprzedawane są m.in. w kilkudziesięciu sklepach firmowych i u lokalnych sprzedawców na terenie województwa mazowieckiego i podlaskiego. Zakład szkoli i przygotowuje młodych ludzi do wykonywania zawodu piekarza i cukiernika. Firma ROBSON pomimo rosnącej konkurencji, jest jednym z największych zakładów produkcyjnych na rynku lokalnym i od lat utrzymuje pozycję głównego dostawcy pieczywa na tym terenie.

 4. Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowo Produkcyjne Zygmunt Wojtyra

  PHUP Zygmunt Wojtyra zostało założone w 1984r. Na   początku działalności profil firmy ograniczał się do produkcji części samochodowych dla rynku polskiego. W latach 90-tych został rozszerzony zakres działalności wprowadzając produkcję części przyczep samochodowych i narzędzi budowlanych. Obecne firma produkuje głównie różnego rodzaju meble warsztatowe oraz urządzenia i akcesoria budowlane. Pan Zygmunt jest projektantem produkowanego asortymentu, obecnie zarejestrowanych ma 7 wzorów przemysłowych w Urzędzie Patentowym. Produkowane przez firmę ergonomiczne biurko sterowane elektroniczne zostało wyróżnione Złotym Medalem XX Międzynarodowych Targów Sprzętu Rehabilitacyjnego w Łodzi. Około 80% produkcji sprzedawana jest na rynku zagraniczne, do Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch i Szwecji. Aktualnie w firmie zatrudnionych jest 25 pracowników.

 5. Przedsiębiorstwo Integra Sp.z.o.o.

  Integra sp.z.o.o. działając w obrębie grupy kapitałowej SuperDrob w styczniu 2016 roku uruchomiła w Stoczku najnowocześniejszy w Polsce zakład wylęgu drobiu. Obecnie w wylęgarni w Stoczku pracuje 34 osoby, oprócz tego zakład zatrudnia pracowników sezonowych. Kolejne 20 osób jest zatrudnionych w przedsiębiorstwach z otoczenia spółki świadczących usługi transportowe czy ochroniarskie. Sama wylęgarnia to nowoczesny obiekt wyposażony w wysokiej klasy system technologiczny o wydajności linii przekładu jaj i linii wybierania piskląt – 60tyś. na godzinę. Inwestycja kosztowała 40 mln. zł. obecność na terenie gminy spółki, która wchodzi w skład grupy kapitałowej zajmującej wysoką lokatę na słynnej Liście 500 otwiera przed Gminą Stoczek nowe możliwości.

 6. Marek Boczkowski PPHU "TEKMAR"

  PPHU „Tekmar” jest firmą prywatną istniejąca na rynku od 1993r. Zakład mieści się w miejscowości Miedzna i jest jedną z największych firm w regionie siedleckim produkującą opakowania tekturowe. Od początku istnienia głównym profilem działalności jest produkcja opakowań tekturowych. Zatrudnia około 50 osób. Jest sponsorem większości uroczystości organizowanych na terenie Gminy Miedzna.

 7. Emil Filipiak „EF TRADING”

  Firma Pana Emila Filipiaka istnieje od 2007 roku. Przedmiotem działalności firmy jest wydobywanie kruszywa, budowa i remonty dróg, handel maszynami budowlanymi oraz usługi dla rolnictwa. Pan Emil Filipiak mimo prowadzenia szerokiej działalności gospodarczej znajduje  czas na pracę społeczną i charytatywną. Jest lokalnym mecenasem sportu i kultury.

 8. Firma Handlowo Usługowa Żaboklicki S.J.

  Firma Handlowo Usługowa Żaboklicki s.j. to firma działająca w branży handlowej. Rodzaj świadczonej przez nią działalności został w Europejskiej Klasyfikacji Działalności sklasyfikowany jako: sprzedaż hurtowa odpadów i złomu. Na rynku funkcjonuje od 2006r. Jest jednym z większych pracodawców funkcjonującym na terenie Gminy Korytnica.

 9. Pieczarkarnia Mirosław Jachimowicz

  Domeną firmy Pieczarkarnia Wierzbno jest uprawa pieczarek, a lata doświadczeń, profesjonalna kadra pracownicza oraz najnowocześniejszy sprzęt, to gwarancja spełnienia wymogów nawet najbardziej wymagających Klientów.  Dzienna produkcja pieczarki białej wynosi około 20 ton, a w tym aż 80% pieczarki to eksport. Firma posiada certyfikat GLOBALG.A.P. przez co produkcja jak i sprzedaż pieczarki przebiega z zachowaniem najwyższych standardów jakości. Jest to największy pracodawca na terenie gminy Wierzbno.

 10. BDJ Duszek s.sc. Piekarnia Danuta Duszek, Bartosz Duszek, Magdalena Duszek

  BDJ Duszek s.c. Piekarnia jest przedsiębiorstwem rodzinnym z wieloletnimi tradycjami. Spółka istnieje na rynku od 1991r. W procesie pieczenia zwraca się szczególną uwagę na jakość wypiekanego pieczywa. Stosowanie tradycyjnych receptur w połączeniu z najnowszą technologią pozwala uzyskać produkty o wyjątkowym smaku i wyglądzie. W odpowiedzi na rosnące wymagania i zmieniające się gusta klientów BDJ Duszek s.c. Piekarnia nieustannie rozszerza swoją ofertę. Firma jest sponsorem w akcjach lokalnych nie tylko na terenie gminy Grębków. Załoga piekarni to profesjonaliści ale jest też tutaj i miejsce na naukę zawodu.

Mamy świadomość, że dobry marketing i promocja jest kluczem do sukcesu, dlatego podczas Forum Starosta Węgrowski i Powiatowy Urząd Pracy w Węgrowie zaproponował przedsiębiorcom nagranie filmu promującego ich przedsiębiorstwa. Chcemy pokazać potencjał biznesu z naszego terenu, ofertę gospodarczą oraz plany na przyszłość.

Rolą samorządu jest dbanie o szeroko rozumiany rozwój powiatu, w różnych dziedzinach, i na różnej niwie. Intencją Powiatowego Forum Gospodarczego było zainicjowanie szeroko rozumianej współpracy, pomiędzy biznesem i samorządem. Mamy nadzieję, widząc duże zainteresowanie wśród przedsiębiorców, samorządowców oraz innych instytucji,  że w najbliższym czasie nastąpi dalsze pokłosie Forum.    

 

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
Statuetkę Panu Krzysztofowi Filipkowi wręczyli: Wicestarosta Halina Ulińska i Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk (galeria: 10)
Statuetkę Panu Marianowi Klimkowi wręczyły: Wicestarosta Halina Ulińska i Wiceprzewodnicząca Rady Lidia Siuchta (galeria: 11)
Statuetkę Panu Robertowi Marczakowi wręczyli: Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk i Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski (galeria: 12)
Statuetkę Panu Zygmuntowi Wojtyra wręczyli: Dyrektor PUP Anna Wieczorek i Wójt Gminy Liw Bogusław Szymański (galeria: 13)
Statuetkę Panu Michałowi Jóźwiakowi wręczyli: Z-ca Dyrektora PUP Ewa Nojszewska i Wójt Gminy Stoczek Meczysław Wójcik (galeria: 14)
Statuetkę Panu Markowi Boczkowskiemu wręczyły: Sekretarz Gminy Miedzna Anna Gorczyca i Wiceprzewodnicząca Powiatu Rady Lidia Siuchta (galeria: 15)
Statuetkę Panu Emilowi Filipiak wręczyli: Dyrektor PUP Anna Wieczorek i Wójt Gminy Sadowne Waldemar Cyran (galeria: 16)
Statuetkę Panu Markowi Żaboklickiemu wręczyli: Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska i Wójt Gminy Korytnica Stanisław Komudziński (galeria: 17)
Statuetkę Panu Mirosławowi Jachimowicz wręczyli: Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk i Sekretarz Gminy Wierzbno Barbara Kowalczyk (galeria: 18)
Statuetkę dla DBJ DUSZEK S.C. PIEKARNIA odebrał Wójt Gminy Grębków Bogdan Doliński (galeria: 19)
(galeria: 20)
(galeria: 21)
(galeria: 22)
(galeria: 23)
(galeria: 24)
(galeria: 25)
(galeria: 26)
(galeria: 27)
(galeria: 28)
(galeria: 29)
(galeria: 30)
(galeria: 31)
(galeria: 32)
(galeria: 33)
(galeria: 34)
(galeria: 35)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.