Powiat Węgrowski wspiera Ukrainę

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Powiat Węgrowski wspiera Ukrainę

Drukuj
(galeria: 1)

1 marca Starosta Węgrowski Ewa Besztak przeprowadziła telefoniczną rozmowę z Panem Jurą Płaskonisem - merem miasta Kosiw na Ukrainie.

Kosiw to miasto w obwodzie iwanofrankowskim, z którym od 2010 Powiat Węgrowski ma podpisaną umowę współpracy. Do Kosiva codziennie dociera fala uchodźców z atakowanych przez wojska rosyjskie miejscowości na Ukrainie, masowo opuszczanych przez ludzi szukających schronienia.

Mer przekazał informację, że aktualnie w mieście brakuje podstawowych produktów spożywczych, medycznych i środków higieny osobistej. W emocjonalnych słowach podziękował wszystkim Polakom za okazywaną pomoc i serce.

W Starostwie Powiatowym w Węgrowie trwa zbiórka żywności i leków. Pierwszy transport z darami w dniu dzisiejszym wyruszył na Ukrainę. Dziękujemy wszystkim, którzy już przekazali artykuły i zachęcamy do dalszego udziału w zbiórkach dla Ukrainy organizowanych na terenie całego powiatu.

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.