powiatwegrowski.pl - Strona główna

Powiat Węgrowski w czołówce najlepiej inwestujących samorządów

Drukuj
(galeria: 1)

Powiat Węgrowski w obecnej kadencji samorządu awansował do czołówki najlepiej inwestujących samorządów. W opublikowanym niedawno rankingu wydatków inwestycyjnych w samorządach  czasopisma "Wspólnota" za lata 2015-2017 awansowaliśmy na 42 miejsce w Polsce wśród 314 powiatów w inwestycjach realizowanych w latach 2015-2017 i 8 w województwie mazowieckim ze 138 (2014-16) i 202 (2013-15).

Ranking jest zestawieniem działalności wszystkich samorządów analizowanym na podstawie danych z Głównego Urzędu Statystycznego pod kątem kilku aspektów.  Autorzy do porównania działalności jednostek samorządowych uwzględnili tylko dochody własne i otrzymywanie subwencje, pomijając wpływy z dotacji celowych, które mogłyby powodować tylko chwilowy wzrost zamożności.

Pełną listę rankingową można przeczytać na stronie internetowej www.wspolnota.org.pl

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.