Powiat Węgrowski pozyskał środki w ramach PROW

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Powiat Węgrowski pozyskał środki w ramach PROW

Drukuj
Podpisanie umowy w ramach PROW. (galeria: 1)

W dniu 20 lipca br. Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, Wicestarosta Halina Ulińska i Skarbnik Powiatu Anna Pawełas podpisali z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego Adamem Struzikiem umowę na dofinansowanie przebudowy drogi powiatowej nr 4210 W Kamionna - Baczki - Stoczek w miejscowości Baczki. Całkowity koszt inwestycji: 1 513 000,00  PLN; Wnioskowana kwota pomocy: 962 721 PLN.

Środki pochodzić będą z działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Dofinansowanie przyznawane było w drodze konkursu, gdzie w ramach naboru złożone zostały 792 wnioski, a tylko 240 z nich otrzymało pozytywną decyzję.

Przy ocenie wniosków brane były pod uwagę m.in. inwestycje prowadzone przez gminy i powiaty na drogach lokalnych prowadzących do obiektów użyteczności publicznej lub łączących się z drogami o wyższej kategorii. Z terenu subregionu siedleckiego umowy na dofinasowanie remontów i modernizacji dróg podpisało 7 samorządów.

Podpisanie umowy na dofinansowanie w ramach PROW. Od lewej: Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk i Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik (galeria: 2)
Podpisanie umowy. Od prawej: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, Wicestarosta Halina Ulińska i Skarbnik Powiatu Anna Pawełas. (galeria: 3)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.