Powiat Węgrowski otrzymał ponad 9 mln zł na realizację kolejnych inwestycji drogowych

14 listopada w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie odbyło się uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie realizacji kolejnych inwestycji drogowych w powiecie węgrowskim. W ramach rezerwy celowej z budżetu państwa Powiat Węgrowski otrzyma ponad 2,6 mln zł na przebudowę drogi powiatowej nr 4244W Wierzbno – Karczewiec w miejscowości Wierzbno oraz prawie 6,8 mln zł na przebudowę drogi powiatowej nr 4233W Miedzna – Wola Orzeszowska – granica powiatu.

Przebudowa drogi powiatowej nr 4233W Miedzna – Wola Orzeszowska – granica powiatu.

Zakres rzeczowy zadania będzie obejmował: przebudowę drogi powiatowej na długości 2 186,52 mb, wykonanie jednostronnego chodnika w obszarze zabudowanym, zjazdów, oznakowania poziomego i pionowego, poboczy, odwodnienia korpusu drogowego i budowę kanału technologicznego.

Koszt zadania 8 489 029,00 zł, z czego:

• dotacja ze środków budżetu państwa – 6 791 223,00 zł
  • środki z budżetu Powiatu Węgrowskiego – 848 903,00 zł
  • środki z budżetu Gminy Miedzna – 848 903,00 zł

Przebudowa drogi powiatowej nr 4244W Wierzbno – Karczewiec w miejscowości Wierzbno

Zakres prac przewiduje m.in.: przebudowę drogi powiatowej na odcinku 730 mb, budowę chodnika na odcinku 724 mb po stronie prawej oraz na odcinku 32 mb po stronie lewej, wykonanie poboczy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0/31.5 mm, przebudowę skrzyżowań z drogą powiatową nr 2247W, przebudowę zjazdów do działek znajdujących się przy drodze, budowę zatoki autobusowej i miejsc postojowych, wymianę przepustów pod jezdnią, odmulenie/przebudowę rowów, wykonanie wpustów deszczowych oraz studni kanalizacyjnych, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego i montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu.

Całkowity koszt zadania - 3 937 093,00 zł, w tym:

• środki z budżetu państwa – 2 685 545,00 zł
  • środki z budżetu Powiatu Węgrowskiego – 625 774,00 zł
  • środki z budżetu Gminy Wierzbno – 625 774,00 zł

Planowany termin zakończenia realizacji zadań to koniec 2022 r.