Powiat Węgrowski otrzymał dofinansowanie

Powiat Węgrowski otrzymał dofinansowanie

Od lewej: Wicestarosta Halina Ulińska, Starosta Krzysztof Fedorczyk, Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc. (galeria: 1)

Dnia 8 lutego 2018 r. w Siedlcach została podpisana umowa o udzielenie dotacji celowej z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Dróg Lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu”. Inwestycja „Przebudowa drogi powiatowej nr 4201W Pogorzelec – Barchów” realizowana będzie na odcinku o długości 5,6 km, przebiegającym przez gminę Łochów na terenie Powiatu Węgrowskiego.

Stan istniejącej nawierzchni całego odcinka określa się jako dostateczny i zły. Na nawierzchni występują: liczne spękania siatkowe, trwałe deformacje, przełomy, zawyżone pobocza, obłamane krawędzie jezdni, ubytki masy mineralno-asfaltowej. Poważnym problemem na odcinku drogi nr 4201W  są: lokalne zawężenia jezdni, zły stan techniczny nawierzchni, brak ciągłości nawierzchni asfaltowej na długości ok. 2 km. W ramach projektu przewiduje się: ułożenie nowej nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego na odcinku ok. 3,2 km, ułożenie nowej nawierzchni jezdni z kostki brukowej na odcinku ok. 2,4 km, poszerzenie jezdni dla przekroju szlakowego do 5,5 m, zwiększenie nośności drogi do 100 kN / oś, wykonanie nowych poboczy, wykonanie zjazdów z kruszywa naturalnego, wymianę przepustów w koronie drogi, oczyszczenie wlotów i wylotów przepustów poprzecznych, wycinkę drzew, montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu – ustawienie barier ochronnych oraz montaż radaru ze znakiem zmiennej treści informujący o prędkości ruchu pojazdów, wykonanie oznakowania poziomego oraz nowego pionowego. Całkowita szacunkowa wartość projektu wynosi 6 000 000,00 zł. Planowany udział w kosztach projektu:

• dotacja budżetu Województwa Mazowieckiego – 3 600 000,00 zł tj. 60 % ogólnej wartości projektu

• środki z budżetu Powiatu Węgrowskiego – 1 200 000,00 zł

• środki z budżetu GminyŁochów – 1 200 000,00 zł

Realizację robót budowlanych zaplanowano na okres maj-październik 2018 r. Umowę podpisali: w imieniu Samorządu Województwa Mazowieckiego Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i Członek Zarządu Województwa Elżbieta Lanc. W imieniu Samorządu Powiatu Węgrowskiego: Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, Wicestarosta Halina Ulińska i Skarbnik Powiatu Anna Pawełas.

Wicestarosta Halina Ulińska i Starosta Krzysztof Fedorczyk podczas podpisania umowy (galeria: 2)
Od lewej: Skarbnik Powiatu Anna Pawełas, Wicestarosta Halina Ulińska, Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, Starosta Krzysztof Fedorczyk, Członek Zarządu Elzbieta Lanc (galeria: 3)
Starosta Krzysztof Fedorczyk przedstawił prezentację inwestycji, która otrzymała dofinansowanie. (galeria: 5)