Posiedzenie Związku Powiatów Polskich

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Posiedzenie Związku Powiatów Polskich

Drukuj
Posiedzenie V kadencji Zarządu Związku Powiatów Polskich (galeria: 1)

W dniu 29 lutego 2016 r. Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk wziął udział w posiedzeniu Zarządu V kadencji Związku Powiatów Polskich w Warszawie, którego gościem specjalnym był Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Tomasz Żuchowski.

W pierwszej części spotkania omówiono i przestawiono propozycję zmian prawa związanego z realizacją inwestycji budowlanych, ze szczególnym uwzględnieniem budowy i modernizacji sieci dróg powiatowych. Podkreślano wadliwość obowiązujących rozwiązań w zakresie prawa planowania przestrzennego i budowalnego. Odpowiadając na pytania uczestników Podsekretarz odniósł się do małej skuteczności działania powołanej Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Budowlanego i podkreślił wagę zgłaszanych przez członków Zarządu postulatów.

W dalszej części spotkania członkowie Zarządu tradycyjnie przyjęli sprawozdanie z działalności prezesa ZPP w okresie pomiędzy posiedzeniami oraz przedyskutowali i wypracowali opinie w sprawach dotyczących działalności powiatów. Następnie podjęto stosowne uchwały, w tym w sprawie przyjęcia projektu budżetu Związku Powiatów na rok 2016 wraz z projektem uchwały Zgromadzenia Ogólnego.

Na zakończenie posiedzenia odbyła się krótka dyskusja nad bieżącymi działaniami Związku. Omówiono wstępnie tematykę dotyczącą przyszłości oświaty i funkcjonowania służby zdrowia, która będzie tematem kolejnego  posiedzenia Zarządu.

 

Autor: Katarzyna Gołębiewska

(galeria: 2)
Posiedzenie V kadencji Zarządu Związku Powiatów Polskich (galeria: 3)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.