Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Głównym tematem kolejnego posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które odbyło się 14 stycznia, była organizacja szczepień przeciwko COVID-19 na terenie powiatu węgrowskiego.

Przewodnicząca PZZK Starosta Węgrowski Ewa Besztak rozpoczęła spotkanie od przedstawienia informacji uzyskanych podczas wideokonferencji z Wojewodą Mazowieckim Konstantym Radziwiłłem oraz Pełnomocnikiem ds. szczepień, które dotyczyło Realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19.

Następnie głos zabrał Dyrektor SP ZOZ w Węgrowie Artur Skóra, który udzielił zgromadzonym informacji dotyczących organizacji procesu szczepień na terenie powiatu węgrowskiego.

Jako ostatni głos zabrał Komendant Powiatowy PSP w Węgrowie st. bryg. Jarosław Soszyński, który przedstawił informacje na temat zaangażowania strażaków PSP i OSP, którzy mają stanowić wsparcie dla lokalnych samorządów.

Posiedzenie odbyło się z udziałem wójtów i burmistrzów z terenu powiatu i zakończyło się dyskusją w wyżej wspomnianych sprawach.

Wszystkie gminy zobowiązane są do zapewnienia transportu dla osób nie mogących samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień, a także do powołania koordynatorów, których zadaniem jest wsparcie i udzielanie bieżących informacji mieszkańcom danej gminy. Każda gmina włączy się także w akcje informacyjną skierowaną do mieszkańców.

Na stronie Powiatu Węgrowskiego znajdują się zbiorcze informacje na temat realizacji szczepień na terenie każdej gminy: https://powiatwegrowski.pl/aktualnosci/wiadomosci-dnia/informacje-na-temat-szczepien-na-terenie-powiatu-wegrowskiego.6845/